Математичний турнір "Евріка" відсвяткував п'ятирічний ювілей - evryka1У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара у травні відбувся ювілейний V Відкритий обласний математичний турнір „Еврика-2012” для молодшої ліги, де змагалися юні математики 5-7 класів. Ініціаторами турніру виступили механіко-математичний факультет ДНУ, Дніпропетровський обласний ліцей-інтернат фізико-математичного профілю, Регіональний центр моніторингу освіти, Центр довузівської підготовки ДНУ.

За результатами попереднього, заочного туру, на який було надіслано близько 2300 робіт зі всієї області, прийняти участь у фінальному змаганні журі запросило 272 учня, а саме: 5 клас – 88 учнів, 6 клас – 100 учнів, 7 клас – 84 учня.

Перше місце серед п’ятикласників посів Микола Полотнянко з Дніпропетровська, серед учнів 6 класів – Євгеній Овчаренко (Дніпропетровськ), переможцем в 7 класах став Віталій Трактинський (Дніпропетровськ). Найкращі учні 7-го класу були рекомендовані до вступу в ліцей.

Математичний турнір „Еврика”, що вже вп’яте проводиться в університеті, – це оригінальне математичне змагання, не схоже на всі існуючі, яке корінним чином відрізняється від олімпіад. Учасники змагаються в теоретичній математиці та у мистецтві її застосування в фізиці, технологіях, географії, мовознавстві, біології, менеджменті та інших науках. Основний принцип організації i проведення змагань – забезпечення максимальної демократизації турніру, рівноправного партнерства членів Оргкомітету, журі, учасників турніру. Конкурс є складовою частиною обласної та всеукраїнської комплексної програми пошуку, навчання i становлення обдарованої творчої молоді та спрямований на реалізацію комплексної державної соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти до 2015 року. Головна мета „Еврики” – дати обдарованим i талановитим школярам можливість якомога повніше розкрити й виразити себе у складних питаннях комплексних завдань з фізики, математики та інформатики; подальша популяризація математичних знань.

Турнір проходив на базі Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю при ДНУ ім. О. Гончара та механіко-математичного факультету. Цього року очні змагання включали в себе невеликий тест з математики, математичну карусель „Логіка. Пошук. Інтуїція”, оригінальні математичні конкурси: „Шпигуни та математики”, „Науки про землю”, „Мовознавство та математика”, практичні тури: „Подорож у часі”, „Технології”, „Вимірювання та проектування”, „Малюнок”, „Ігротека”, „Менеджмент”.

Оцінювання завдань проходило у вигляді діалогів між членами журі, значна частина яких – студенти та аспіранти університету. До складу оргкомітету та журі увійшла також група наукових консультантів з 6 докторів та 10 кандидатів наук, серед яких провідні фахівці не тільки механіко-математичного факультету, але й факультетів: біології, екології та медицини, геолого-географічного, української й іноземної філології та мистецтвознавства, економічного. Для організації та проведення конкурсу було залучено понад 180 студентів механіко-математичного факультету, факультетів фізики, електроніки та комп’ютерних систем, прикладної математики, біології, екології та медицини, міжнародної економіки, української та іноземної філології і мистецтвознавства, психології, геолого-географічного факультету ДНУ ім. О.Гончара.

Інформаційно-аналітичне агентство ДНУ ім. О.Гончара

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *