У Севастополі завершив роботу Міжнародний науково-практичний семінар на тему: «Викладання та вивчення історії у полікультурному суспільстві: співпраця між школами та музеями». Тема викладання історії є актуальною і час від часу викликає запеклі суперечки, тому так важливо дійти згоди, знайти компроміси, поділитися досвідом.

Захід організовано у межах двостороннього співробітництва Ради Європи і України, основною ідеєю якого є обмін культурними цінностями, погляд на вивчення історії крізь широку призму мультикультуралізму. Тож 28 – 30 травня експерти Ради Європи, науковці провідних вищих навчальних закладів України, викладачі середньої школи стали учасниками семінару.

У своєму виступі Тетяна Мінкіна-Мілко, керівник освітніх програм з історії Ради Європи зауважила, що «тема висвітлення музейної педагогіки через призму багатокультурності і різноманітності є сьогодні надактуальною. Її обговорення виходить за межі двосторонньої співпраці музейних працівників і освітян. Вона має стати одним із пріоритетних напрямків у вихованні сучасної молоді у дусі патріотизму, національної ідентичності та полікультурності». 

Робота семінару проходила у кількох площинах, де учасники заслухали доповіді науковців, познайомилися із різноманітними формами і методами співпраці музеїв та навчальних закладів (на прикладі роботи Національного заповідника «Херсонес Таврійський», Історико-меморіального комплексу Героїчним захисникам Севастополя «35-та Берегова батарея», шкільних музеїв загальноосвітніх закладів Севастополя), взяли участь у роботі дискусійних робочих груп. 

У спільних рекомендаціях зазначено, що «сучасній молоді потрібні новітні підходи до подачі інформації. Тому сьогодні перевага має бути на використанні інноваційних методів роботи із учнями і молоддю: проведення віртуальних екскурсій та створення онлайн-галерей, організація молодіжних клубів, таборів відпочинку при музеях, археологічних літніх програм, проведення квестів, рольових вистав тощо».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *