Дмитро Табачник про дошкільну освіту - 238831Міністр освіти і науки Дмитро Табачник поділився з журналом “Експерт”  про користь одинадцятирічки, «лінгвістичної революції», повальної комп’ютеризації шкіл і важливості середнього балу атестата.

Міністр торкнувся також питання обов’язкової дошкільної підготовки, назвавши її кроком до європезації української освіти.

– Дві програми дошкільного виховання – «Дитина» і «Впевнений старт» – цікаві тим, що їх розробляли не тільки співробітники міністерства, а й вчені з Академії педагогічних наук, педагоги-практики, вихователі. «Впевнений старт» пройшов близько тисячі круглих столів, конференцій, обговорювалося в півтисячі колективів молодшої школи та дошкільних установ.»

Міністр освіти також пояснив явище нестачі місць в дитячих садках та середніх школах.

– В Україні активно плюсує демографія. За останні три роки в дитячих садках було створено 204 тисячі нових місць. У 2013-му перед нами стоїть завдання створити 52 тисячі, а до кінця наступного року – сто тисяч нових місць у дошкільних закладах усіх типів. Ми починали 2010 рік з охоплення дошкільним вихованням 63 відсотки дітей, сьогодні ця цифра становить 85,5 відсотки при європейській нормі 80. А серед дітей п’ятирічного віку 99 відсотки мають можливість відвідувати дитсадок.

Черги існують також у кращих середніх школи. Ось, наприклад, сто п’ятьдесят третя гімназія імені Пушкіна. Її гранична пропускна здатність, враховуючи стару будівлю, – 56 осіб на рік, тобто два класи по 28 чоловік. Навіть по 30 дітей у клас приймати неможливо: зайва парта не поміститься. А цього року було подано 186 заяв.

Точно так само і гімназія імені Молчанова, і Кловський ліцей, і ліцей «Лідер» зобов’язані перш за все прийняти дітей, які проживають у їхньому мікрорайоні, а для решти необхідно проводити конкурс. Це і є конкуренція на ринку освітніх послуг. І тому директори шкіл в інших мікрорайонах також намагаються відбирати дітей, які будуть добре вчитися, брати участь у творчих та інтелектуальних конкурсах.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *