"Хороша професія краще, ніж погана вища освіта" - Дмитро Табачник - f57ca51b6f628a82cac647097fee54c0У інтерв’ю журналу “Експерт” Міністр освіти і науки Дмитро Табачник, окрім звичної низки питань освіти, розглянув одинадцятирічку, дошкільну підготовку, Болонську систему, тощо.  Порушив тему випускників із вищою освітою, що знаходять роботу не за спеціальністю.

– Так, зараз батьки катастрофічно захоплені нав’язливою ідеєю – їхны діти обов’язково повинні отримати вищу освіту. Але усвідомлення того, що хороша професія краще, ніж погана вища освіта, в суспільстві ще немає.

Ми намагаємося виправити цю ситуацію: розробили цілу низку програм і договорів з великими корпораціями. Хіміки, машинобудівники, металурги самі визначають зміст програм в професійних технічних училищах (ПТУ) і забезпечують практику учнів. Вже сьогодні стартова зарплата випускників деяких ПТУ може становити чотири тисячі гривень.

Щоб підвищити конкурентоспроможність профтехосвіти, ми працюємо над новими навчальними стандартами. Раніше було шість стандартів для зварника, чотири – для будівельного монтажника. Зараз для цих спеціальностей розроблений один агрегований стандарт. Це дає випускникам можливість легше отримати роботу і більше заробляти, оскільки одну дуже вузьку спеціальність змінив цілий комплекс знань і умінь.

У нинішньому році, відповідно до кількості зареєстрованих, вперше за сім років роботи зовнішнього незалежного оцінювання на друге місце після української мови вийшла математика (61,5 відсотка), залишивши позаду історію (60 відсотків). Значить, є якийсь поворот суспільства до усвідомлення того, що інженерні спеціальності в перспективі допоможуть зробити кращу кар’єру, ніж посередня гуманітарна освіта.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *