У столиці зберігається тенденція до поступового зменшення загальної кількості посиротілих дітей. Традиційно найбільш поширеною формою влаштування дітей-сиріт залишається опіка, переважно з числа родичів 79 %. Крім того, зростає показник дітей, влаштованих у прийомні сім’ї, та дитячі будинки сімейного типу.

Так, до кінця року у місті з’явиться ще 5 родинних закладів. Про це під час виїзної апаратної наради повідомив начальник Служби у справах дітей Микола Кулеба.

Він також зазначив, що наразі у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу столиці виховується 155 дітей, що становить 7 % від загальної чисельності юних киян, які перебувають на обліку.

«Розвиток сімейних форм виховання – не єдине питання, яким займається Служба у справах дітей. Адже наш обов’язок – це захист прав та інтересів усіх дітей. Під особливою увагою залишаються питання влаштування до прийомних сімей ти дитячих будинків сімейного типу дітей-сиріт з інвалідністю, які перебувають у державних закладах, забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, продовження роботи патронатних сімей, аби остаточно уникнути потрапляння дитини до системи інтернатних закладів», – зазначив Микола Кулеба.

Загалом станом на 1 травня на первинному обліку в районних службах у справах дітей перебуває 2402 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 2063 дітей виховуються в сімейних формах, що становить 86% від загальної кількості дітей.

У сім’ях опікунів та піклувальників виховується 1903 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою та піклуванням перебувають 79% дітей від загальної чисельності тих, які перебувають на обліку.

З початку 2013 року у Києві створено три нові прийомні сім’ї. Вісьмох дітей влаштовано до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, які функціонують у столиці.

Загалом у Києві функціонує 42 прийомні сім’ї, де виховуються 59 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і 14 ДБСТ.

КМДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *