Під час проведення міжнародної підсумкової конференції-форуму «Творимо безпечну громаду разом» відбувся круглий стіл за участі Голови комітету ООН з прав дитини Жана Зерматтена.

 

 

На заході був представлений успішний досвід запобігання підлітковій та молодіжній злочинності, результати впровадження альтернативних практик залагодження конфліктів і досягнення примирення у школах і місцевих громадах.

Жан Зерматтен зауважив, що часто до правопорушення дитину чи підлітка підштовхує сама модель сучасного суспільства, в якому більше уваги приділяють володінню матеріальними цінностями, а не способу життя людини.

— Цікаво, що як тільки ми почали працювати з правовою системою, саме судді найкраще усвідомили всю хибність покарання у вигляді позбавлення волі для… виправлення правопорушника, — зауважив президент «Українського центру порозуміння» Роман Коваль.

Під час проведення заходу експерти «Українського центру порозуміння» представили модель профілактики правопорушень серед неповнолітніх, яка на практиці засвідчила свою ефективність і була застосована в різних регіонах України.  Зокрема, нині успішно функціонують більш як 100 шкільних служб порозуміння в 10 областях країни.

Максим Короденко

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу