У Китаї створили найпотужніший у світі комп'ютер - xuКитай створив комп’ютер “Тян’є-2”, потужність якого становить рекордні за нинішніми мірками 54,9 петафлоп/сек, вартість машини становить понад $ 290 млн.

Варто зазначити, що сьогодні найшвидшим суперкомп’ютером світу є машина, що працює в Окриджській національній фізичній лабораторії в американському штаті Теннессі. Комп’ютер, створений компанією Cray, має продуктивність в 18 петафлоп/сек.

Такі дані останнього рейтингу Tоп-500, оновленого у листопаді минулого року. Зараз рейтинг готується до оновлення.

Як повідомляє низка видань, у червневому рейтингу лідерство, судячи з усього, знову займе Китай, який раніше вже лідирував у списку. 

Джек Донгарра, професор з Університету штату Теннессі та один з авторів рейтингу найпотужніших суперкомп’ютерів Топ-500 у своєму блозі повідомив, що нещодавно він повернувся з Китаю, де був присутній на конференції Національного університету оборонних технологій, на якій обговорювався новий флагман китайської суперкомп’ютерної галузі – “Тян’є- 2”.

Ця машина має прийти на зміну “Тян’є-1А”, показаній у листопаді 2010 року.

Новий суперкомп’ютер матиме приблизно 32 тис. багатоядерних процесорів Intel Xeon Ivy Bridge та близько 48 тис. співпроцесорів Xeon Phi, що працюють на базі архітектури Intel Many Integrated Core. Кожен чіп Phi дає більше терафлопа продуктивності.

Донгарра заявив, що з такою машиною Китай, швидше за все, знову очолить рейтинг Tоп-500, тоді як у США аналогічне за потужністю рішення з’явиться лише до 2015 року. За його словами, зараз Китай створює і власні процесори, але вони поки що недостатньо потужні. Втім, у “Тян’є-2” вже є кілька суто китайських розробок, таких як інтерконекти, а також 16-ядерні чипи Galaxy FT-15.

Нагадаємо, що у жовтні 2012 року у США запрацював новий найпотужніший у світі суперкомп’ютер.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *