«Літо інтелекту» розпочалося з екологічної експедиції - cdУже вчетверте здібні українські школярі стали учасниками освітнього проекту Малої академії наук України «Літо інтелекту».

Освітньо-оздоровчий марафон Всеукраїнських літніх профільних шкіл Малої академії наук стартував екологічною експедицією, участь у якій взяли учні з 15 областей України, небайдужі до проблем екологічної безпеки нашої країни та світу. Організатор екологічної школи – Національний центр «Мала академія наук України».

Урочисте відкриття заходу відбулося в мальовничому лісовому передмісті Києва Кончі-Заспі, в культурно-оздоровчому комплексі «Пролісок», що на березі річки Козинка.

У межах заходу школярі ознайомилися з екологічними проблемами Дніпровських водосховищ, розглянули випадки порушення законодавства про землі водного фонду і берегозахисні смуги, зокрема, гідронамив величезних площ для елітної котеджної забудови на берегах Дніпровських водосховищ і прокладання каналів до забудованих площ, що суттєво погіршило екологічну ситуацію в Канівському водосховищі. Також учні вивчали шляхи мінімізації негативних наслідків створення каскаду водосховищ на Дніпрі. 

Після активного обговорення екологічних проблем для учасників експедиції провели практичне заняття з основ роботи з навчально-дослідницьким обладнанням німецької компанії PHYWE. Учасники експедиції знайомилися з технологіями та методами проведення досліджень за допомогою цифрових лабораторій і сучасних приладів, що дасть можливість достовірно оцінювати результати приладів у реальних умовах на водосховищах. Завдяки сучасному обладнанню учасники матимуть змогу визначати РН водних розчинів, електропровідність і фіксувати показники погодних умов експрес-методами на борту катера.

Наступного дня юних екологів захопила подорож по Дніпру на катері, під час якої у верхів’ї Канівського водосховища на острові Дикий учасники зробили забір води і ґрунту. А далі – дослідження проб на сучасному обладнанні під керівництвом професіоналів.

Також учасники експедиційної школи відвідали навчально-лабораторний комплекс «МАНлаб» Національного центру «Мала академія наук України». Для них були проведені практичні заняття на визначення хлорид-іонів у зразках води верхів’я Канівського водосховища і визначення Рh водної витяжки ґрунту. Також експерти «МАНлаб» ознайомили дітей із сучасними методами експрес-аналізу йонного складу води та водної витяжки ґрунту. У короткій паузі між практичними заняттями учні відвідали зоологічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де представлено чимало рідкісних експонатів.

Останнього дня учасникам була запропонована бізнес-гра «Навчальна імітаційна модель ООН для лідерів світу майбутнього». Гру підготували та провели представники посольства Сполучених Штатів Америки.

У форматі дебатів під час ділової гри «Імітаційна модель ООН» порушено екологічну проблему щодо кліматичних змін на Землі. Завданням учнів, які представляли певну країну, було віднайти оптимальні шляхи розв’язання зазначеної проблеми й обґрунтувати свою позицію. Гра пройшла в дружній та приємній атмосфері.

У підсумку учасники екоекспедиції отримали свідоцтва про навчання у Всеукраїнській екологічній експедиції МАН.

Це тільки початок. Упродовж усього літа талановита молодь з усіх куточків України невпинно набуватиме необхідних знань з профільних дисциплін і відшліфовуватиме навички науково-дослідницької роботи у літніх школах.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *