Кожна третя українська дитина ризикує заразитися небезпечними хворобами - vakcinaciya21Цього року третина українських дітей може залишитися нещепленою. Причина тривіальна: на вакцинацію виділено 302 млн грн за необхідності у 465 млн грн. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Толстанов. За його словами, відомству на профілактику та вакцинацію не вистачає 160 млн грн, а отже, нещепленою від небезпечних хвороб може виявитися кожна третя дитина в Україні.

Обов’язково вакцинувати дітей треба від десяти захворювань: краснухи, гемофільної інфекції, дифтерії, кашлюку, правця, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу та гепатиту В. Правда, є надія, що відсутні кошти можна буде відшкодувати за рахунок залишків попереднього року.

Тим часом у Верховній Раді вчергове підняли тему обов’язкової імунізації. Так, народний депутат від БЮТ Анатолій Дирів зареєстрував проект закону про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Він пропонує відмовитися від обов’язкової імунізації та допускати дітей до дитсадків без профілактичних щеплень, адже відмова керівництва дитячого садка прийняти дитину через те, що вона не має щеплень, – це порушення конституційного права на отримання освіти.

Лікарі ж кажуть, що скасування масових щеплень призведе до поширення інфекційних захворювань. А в МОЗ наводять статистику: за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 63% смертельних випадків серед немовлят можна запобігти за рахунок своєчасної планової вакцинації. Приблизно 350 українських дітей щороку помирають від інфекційних захворювань, яких можна було б уникнути, вчасно зробивши щеплення.

За матеріалами СЕГОДНЯ.ua 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *