Київський національний університет будівництва і архітектури вкотре став майданчиком для зібрання провідних установ та компаній-роботодаців будівельної галузі. Адже 4 червня у Залі засідань вченої ради відбулися загальні збори Учасників Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів» та Засідання Комітету Конфедерації будівельників України з питань науки, технічного регулювання, підготовки та перепідготовки кадрів будівельної галузі. 

Захід відвідало близько 45 осіб, які представляли найпомітніших “гравців” будівельного ринку — установи, великі компанії та підприємства галузі. 

Гостей привітав ректор КНУБА Петро Куліков, який підкреслив особливе значення цієї зустрічі і закликав усіх учасників зібрання до тісної співпраці. “Найголовніше у нашій роботі — це ефективна взаємодія освіти, науки і виробництва, тільки це дасть нам можливість рухатися вперед”, – переконаний ректор КНУБА. 

Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе також відзначив важливість співпраці, наголосивши на терміновій необхідності у захисті вітчизняного виробника: “Нам слід діяти таким чином, щоб ринок змінився у кращу сторону, щоб купували наше”. Лев Парцхаладзе від імені очолюваної ним установи заявив, що на Конфедерацію будівельників у цьому напрямі роботи завжди можна розраховувати. 

У свою чергу, голова наглядової ради Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів», голова Комітету підприємців-виробників будівельних матеріалів та виробів при Торгово-промисловій палаті України, віце-президент Конфедерації будівельників України Іван Салій також привітав усіх учасників заходу, подякував ректору КНУБА за гостинність та подарував йому на знак пошани книги із профільної тематики, серед яких — видання, присвячене 150-річчю з Дня народження видатного архітектора Владислава Городецького. 

Відповідно до порядку денного учасники зібрання обговорили та прийняли рекомендації щодо сприяння реалізації Урядовій Програмі активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки у забезпеченні імпортозаміщення та енергоефективності в будівельній галузі, промисловому секторі та житлово-комунальному господарстві. 

Як зазначив Директор Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Геннадій Фаренюк, ринок будівельних матеріалів нині розвивається, і цей розвиток прямо пов’язаний із нормативною базою, адже саме нормативні стандарти є тією основою, яка дозволяє регулювати розвиток ринку і науково-технічного прогресу галузі. 

Директор Державного підприємства «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів «НДІБМВ» Олександр Мороко під час свого виступу запросив усіх на День народження цієї установи — незабаром інституту-імениннику виповниться 85 років — а також запросив молодих фахівців влаштовуватися на роботу до інститу або ж на навчатися там в аспірантурі. 

Із ювілейною датою вітали також і заслуженого архітектора України Володимира Гусакова, Президента національної спілки архітекторів України, яка нещодавно відсвяткувала 75-річчя. 

Основоположним питанням зустрічі було всебічне обговорення проблеми науки, технічного регулювання, підготовки та перепідготовки кадрів будівельної галузі, рекомендації та заходи щодо поліпшення ситуації у цьому напрямі. 

“На жаль, настав час дефіциту кадрів — і цей дефіцит починається ще із шкільної лави”, – поділився думкою із присутніми ректор Петро Куліков, наголосивши на тому, що освітяни і роботодавці повинні об’єданти зусилля для подолання кадрової кризи у галузі. Ректор звернувся до учасників зібрання: “Підготовка фахівців — це наше спільне завдання. Університет — це ваш дім. Обирайте для співробітництва профільні кафедри, і будемо працювати”. 

Члени Комітету Конфедерації будівельників України з питань науки, технічного регулювання, підготовки та перепідготовки кадрів будівельної галузі та учасники Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів» заслухали та обговорили доповіді із заявленої проблематики. Окрім того, на зібранні було висвітлено досвід співпраці ТОВ «Кнауф Гіпс Київ» з Київським національним університетом будівництва і архітектури. Голова наглядової ради Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів» Іван Салій представив до уваги присутніх звіт за 2012 рік, голова Правління ВАТ «Броварський завод будівельних конструкцій» Михайло Дудар – звіт Ревізійної комісії. Учасники засідання заслухали також звіт про діяльність кафедр та лабораторій КНУБА.  

Чинні та потенційні роботодавці для випускників КНУБА, виступаючи під час зібрання, поділилися проблемами, які існують нині у галузі, та запропонували шляхи їх подолання. Були також висловлені пропозиції виробників будматеріалів щодо підготовки та перепідготовки фахівців галузі. 

Загалом варто акцентувати на тому, що значення цієї зустрічі із представниками найпотужніших компаній та підприємств, які вже сьогодні є роботодавцями для випусників КНУБА, важко переоцінити. Налагодження співпраці між освітянами, науковцями та виробниками будівельної галузі та удосконалення механізму цієї співпраці суттєво розширює перспективу надійного працевлаштування молодих людей, які сьогодні є студентами КНУБА, а завтра стануть випускниками-фахівцями.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *