Понад 12 % працездатного населення Євросоюзу сидить без роботи.

В деяких державах не може працевлаштуватися кожен третій мешканець. І найбільший відсоток незайнятих належить молоді, яку часом навіть називають “втраченим поколінням”.

Тим часом кількість безробітних продовжує зростати: на сьогодні у всьому ЄС налічується до шести мільйонів jobless віком до 25 років.

Міжнародна організація праці стверджує, що такий рівень серед європейської молоді утримуватиметься на високому рівні (17 %) ще, принаймні, два роки. Однак не всі погоджуються з тим, що нинішнє молоде покоління не має перспективи. До таких оптимістів належить і голова Міжнародної організації праці Ґі Райдер.

Водночас не всюди у ЄС ситуація в сфері зайнятості настільки гостра. Німеччина, Австрія, Люксембург чи Нідерланди на біржах праці не мають таких величезних черг, як, скажімо, у Греції, на Кіпрі чи в Іспанії, де кожен другий юнак чи дівчина – безробітні.

Тим часом на рівні Євросоюзу тривають пошуки вирішення цієї тенденції, яка може перерости у соціальний вибух.

Наприкінці місяця лідери урядів та держав ЄС зберуться на саміт, головною темою якого буде боротьба із безробіттям. Характерно, що Німеччина та Франція оголосили навіть про створення спільного плану, в якому передбачені шість мільярдів євро на створення робочих місць для тих, кому ще не виповнилося 25 років, і який передбачає нові можливості для професійної освіти.

Розбіжності, що понад рік панували між Парижем та Берліном, під час останньої зустрічі президента Франсуа Олланда й канцлера Анґели Меркель, здається, відступили на тлі загрозливої ситуації у ЄС.

Однак у ефективність боротьби європейських лідерів із безробіттям експертам вірити складно. Особливо після щойно оприлюднених результатів опитування директорів підприємств єврозони, здійсненого агенцією PricewaterhouseCoopers.

Виявляється, 45% керівників західноєвропейських компаній ще до кінця цього року мають намір скоротити робітників на своїх заводах та фабриках.

За матеріалами Українська правда. Життя 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *