Студенти створили ґвинтокрил, яким керують силою думки - 383796478Вчені з університету Міннесоти США створили нову методику, за допомогою якої можна без проблем керувати літальним апаратом силою думки.

Як зазначають творці, модель не передбачає електродів, які потрібно імплантувати, а активність мозку реєструється за допомогою електроенцефалографії та спеціальної шапочки із 64 прикладеними до шкіри голови електродами.

Щоб випробувати нову технологію фахівці створили невеликий вертоліт з чотирма гвинтами – квадрокоптер. Свої дослідження вчені опублікували в журналі Journal of Neural Engineering. Для експерименту запросили 5 студентів-добровольців, на голову яким надягали спеціальний шолом з 64 електродами. Електроди брали імпульси з мозку і подавали сигнал комп’ютеру, який за допомогою спеціальної програми обробляв сигнали і дозволяв керувати квадрокоптером за допомогою Wi-Fi.

Створений квадрокоптер має невелику швидкість – всього 0,7 метра в секунду. Студенти управляли машиною, на шляху якої були всілякі перешкоди з кульок. Водночас, дизайнер фіксували всі зіткнення квадрокоптера. Як показали результати, точність управління силою думки склала 90%. Цікаво, що при ручному управлінні цей показник практично такий же. Розробка спрямована у першу чергу на створення роботів, які зможуть допомогти повністю або частково паралізованим людям.

За матеріалами ТСН

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *