Англомовні магістерські програми в Україні набувають популярності - vf1Київський національний університет імені Тараса Шевченка повідомляє про подальший розвиток магістерських англомовних програм, які пропонуються українським та іноземним студентам.

В Інституті міжнародних відносин у 2013 – 2014 році буде запропоновано сім англомовних програм. Зокрема, магістерську програму International Trade Regulation (“Правове регулювання міжнародної торгівлі”) започатковано на відділенні “Міжнародне право”. Програма є унікальним освітнім проектом на території Східної Європи, який пропонує студентам високоякісну юридичну освіту у сфері міжнародної торгівлі – однієї з найперспективніших сфер діяльності для сучасного юриста. 

Учасниками програми можуть стати як українські студенти, які мають диплом бакалавра з міжнародного права, так і іноземні студенти, які мають документ про отримання освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” за спеціальністю “право”, “політологія”, “історія”, “економіка”, “соціологія” та ін. і вільно володіють англійською мовою.

Програма підготовлена з урахуванням досвіду кращих юридичних шкіл Європи, які спеціалізуються на підготовці фахівців у галузі міжнародної торгівлі, а саме, World Trade Institute Бернського Університету (Швейцарська Конфедерація) і програми IELPO Університету Барселони (Іспанія).

Магістерська програма Intеrnational Trаde Regulation триватиме три семестри, а комплекс предметів, передбачений програмою, забезпечить студента ґрунтовними знаннями як з економічних, так і правових аспектів міжнародної торгівлі.

До затвердженого переліку належать такі предмети економічного блоку: Політична економія міжнародної торгівлі, Конкуренція на світових ринках; юридичного блоку: Міжнародне торгове право, Конкуренційне право та міжнародна торгівля, Міжнародна торгівля і право інтелектуальної власності, Міжнародне фінансове право, Економічне право Євросоюзу, Міжнародне енергетичне право; вузькоспеціалізовані предмети: Засоби торговельного захисту, Санітарно-гігієнічні стандарти і технічні торговельні бар’єри, Правове регулювання міжнародної торгівлі послугами, Правове регулювання міжнародної торгівлі сільськогосподарською продукцією; вирішення спорів: Вирішення інвестиційних спорів, Вирішення спорів у Світовій Організації Торгівлі, Міжнародний комерційний арбітраж; компетенції практикуючого юриста: Адвокатура і юридична практика, Юридичне письмо, Методологія наукових досліджень міжнародного права, Навчальні судові дебати, а також: Українська мова (для іноземних студентів) та Практикум перекладу (для українських студентів).

До читання лекцій та проведення практичних і семінарських занять англійською мовою залучаються досвідчені викладачі Інституту міжнародних відносин, знайомі з практикою міжнародної торгівлі: О. Шнирков і М. Заблоцька (економічний блок), О. Буткевич, О. Виговський, Д. Скринька, О. Серьогін, Б. Криволапов, К. Смірнова, А. Кориневич, І. Влялько (юридичний блок).

Також до участі у програмі запрошені відомі фахівці-практики з права міжнародної торгівлі, які беруть участь у вирішенні інвестиційних і арбітражних спорів, переговорному процесі з питань зони вільної торгівлі з ЄС, у антидепінгових та спеціальних розслідуваннях.

Науковим куратором програми є доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин С. Козьяков, один із авторів Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”. Крім того, С. Козьяков має багаторічний досвід адвокатської діяльності у сфері міжнародної торгівлі, неодноразово представляв інтереси українських та іноземних учасників антидемпінгових і спеціальних розслідувань. У квітні 2013 року рейтингове видання Best Lawyers International визнало Сергія Козьякова Юристом року у сфері міжнародного торгового права.

Магістерська програма Intеrnational Trаde Regulation має на меті підготувати висококваліфікованих та успішних спеціалістів з права міжнародної торгівлі, які, з одного боку, якісно захищатимуть інтереси клієнта на ринку приватних юридичних послуг, а з іншого боку – ефективно відстоюватимуть державну позицію з питань міжнародної торгівлі. Попри велику кількість юристів в Україні і в світі, на ринку фахівців саме з питань міжнародної торгівлі спостерігається величезний попит.

Випускники англомовної магістерської програми “Правове регулювання міжнародної торгівлі” (Intеrnational Trаde Regulation) зможуть успішно працювати в профільних органах державної влади і управління, в юридичних департаментах великих державних і приватних підприємств, а також у асоціаціях, які об`єднують підприємства, що здійснюють експортно-імпортні операції. Крім того, випускники програми зможуть увійти в команду провідних приватних юридичних фірм, які спеціалізуються в практиці міжнародної торгівлі.

За інформацією КНУ імені Тараса Шевченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *