Канікули «на асфальті» - 1338557064 asfaltНавіть там, де діти постійно живуть, буває ще безліч незвіданих, несходжених можливостей: і то не лише очевидні, «типові» осередки відпочинку і культури, де діти ще не були. Варто не полінуватися дізнатися про всякі рекреаційні заходи для дітей та молоді, в тому числі неформальні, що відбуваються під час канікул у вашому місті. Такі заходи можуть проходити при школах (шкільних таборах), дитячих та молодіжних центрах і клубах, бібліотеках, гуртках, театрах тощо. Хоч зазвичай вони проводяться для обмеженої аудиторії, але ж можна спробувати домовитися з друзями, однокласниками, дітьми родичів тощо. Крім того, саме на літних канікулах найбільше гастролюють дитячі й молодіжні художні колективи – а творчість однолітків заохочує.

Мало задіяні пізнавально-відпочинкові можливості з елементами навчально-робочої практики можна віднайти в музеях, колекційних господарствах та питомниках. Наразі йдеться не тільки і навіть не стільки про найбільш відомі заклади, куди найчастіше ходять класами. Нині в багатьох містах професіонали та ентузіасти музейної, колекційної чи іншої креативної справи створюють цікаві експозиції: це може бути народознавчий скансен, музей якоїсь професії, творчі майстерні того чи іншого ремесла з виставками, рослинні та зоогосподарства, часом несподівано екзотичні, тощо. Варто шукати в тих напрямах, які можуть зацікавити дітей. Можливо, не скрізь вдасться домовитися, однак стукати варто. Втім, в низці музеїв є пропозиції майстер-класів (в таких, як, наприклад, столична «Мамаєва слобода»), деякі з них, як і майстерні та господарства, шукають помічників на літній період відпусток.

Зрештою, старші підлітки нерідко прагнуть влітку і підпрацювати, тож посильна робота, наприклад, з озеленення або в межах якогось соціального проекту може принести не лише гроші, а й досвід праці та співпраці, відповідальності та ініціативи.

Канікули в місті – це період, коли у старшокласників є більше часу на знайомство з молодіжними громадськими організаціями. Крім двох «крайнощів»: формалізованих, створюваних «згори» тими чи іншими цілком дорослими громадськими діячами, та неформалами, стиль яких зовсім не надихає батьків, існує безліч різних об’єднань (екологічних, фольклорних, туристичних тощо). Серед них можна пошукати за інтересами і краще допомогти дітям розібратися. Можливо, з незвички шукати видасться непросто, але хто сказав, що хорошими батьками народжуються?

За матеріалами сайту gazeta.zn.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

3 коментар до “Канікули «на асфальті»”
  1. Ольга, хотела бы вас поддержать, но если дети играют на асфальте – это в лучшем случае. Чаще они проводят время перед телевизором и компьютером, потому что это единственные развлечения доступные большинству наших родителей, которые работают за копейки. Государство не может обеспечить детей путевками, а если и дает, то в такие лагеря страшно отправлять ребенка. Полная безответственность. Необходим жесткий государственный контроль, как предлагают те же коммунисты.

  2. Да…родители выходят из положения как могут.. Помню ещё при совке, в моем детстве..я ни одного лета не провел на асфальте!!! Обычно было 2 смены в лагерях, а потом месяц на море с родителями. А сейчас что? даже чтобы вывести ребенка на море нужна крупненькая сумма…я уже молчу про то что отпуск сейчас в лучшем случае 2 недели..а не как раньше 24 дня.

  3. нажаль, быльшість батьків немає коштів на оздоровлення дітей і вимушені залишати їх в пришкільних таборах та і то тільки молодших класів. В нашій школі діє такий – щодня діти блукають, як зомбі по тому асфальту – то малюють на асфальті, то граються класики. чи скакалки. Але хіба ж це відпочинок? А на табір треба стільки грошей, що батьки ліпше до шщколи дитя зберуть. Насправді це страшний вибір. Але владі байдуже – їх діти на найкращих курортах відпочивають

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *