Канікули в селі - yak prozhiti v seliБатьки теж мають колись відпочити, або, навпаки, ударно попрацювати. Ті з них, кому пощастило мати родичів у селах та містечках, мають свої «канікули», відправивши чад ближче до природи. Очевидні плюси при тому, на жаль, буває, доповнюються мінусами – обмеженими заняттями на більш-менш локалізованій місцевості, яка, можливо, вже не перший рік служить канікулярною базою. Якщо дітям не дуже подобається або швидко набридає відповідне типове дозвілля (особливо якщо не мають поруч друзів), можна підказати та допомогти їм його креативно урізноманітнити. В селах та містечках теж є музеї (зокрема, краєзнавчі, природничі, мистецькі) при школі, бібліотеці, храмі, останніми роками – і при оселях зеленого туризму. Когось може зацікавити пошук нових експонатів (до речі, також і для музеїв, театральних та хорових колективів рідного міста) чи реставрація, опис, змалювання та фотографування раніше знайдених, або ж облаштування туристичного маршруту з побудовою хижі, вогнища, паланки на великому розлогому дереві, каплички біля джерела.

Часом сільська знахарка чи місцевий майстер можуть проводити майстер-класи так, що серед їх учнів бувають фахівці, які приїздять здалеку. А вправна матушка або брат в невеликому монастирі, якщо знайти підхід, навчать таким рецептам, які з простих продуктів витворяють справжній кулінарний шедевр – чи то звичайна страва, чи літні заготовки.

Для тих старшокласників, які мають хист і охоту до писання чи фотографування, може бути ще один варіант поєднання приємного з корисним на канікулах у селі та невеликому містечку. Адже й у наші непрості часи працюють періодичні видання та електронні ЗМІ, що зацікавлені в тих чи інших тематичних матеріалах «з місць». Зрозуміло, навіть далеко не кожен дорослий може знайти відповідних замовників, однак варто знати і про таку можливість – якщо пошукати заздалегідь, то може пощастити.

За матеріалами сайту gazeta.zn.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *