6 – 7 червня 2013 року Президент України Віктор Янукович здійснює офіційний візит до Республіки Сербія.

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник перебуває у складі офіційної делегації.

Сьогодні Президент України Віктор Янукович і Президент Республіки Сербія Томислав Ніколич підписали Спільну заяву за результатами переговорів делегацій України та Сербії у Белграді.

Окрім того, у присутності Глав держав підписано низку двосторонніх документів.

Зокрема, між Міністерством освіти і науки України і Міністерством освіти, науки і технологічного розвитку Республіки Сербія підписано Угоду про співробітництво в галузі освіти. Головною метою Угоди є поглиблення двостороннього співробітництва у сфері освіти. Так, передбачено можливість здобування громадянами обох держав освіти у вищих навчальних закладах держав, вивчення української мови, літератури, історії та географії у Сербії та, відповідно, сербської мови, літератури, історії та географії в Україні, співробітництво в галузі освіти шляхом розробки спільних проектів у рамках програм Європейського Союзу, Ради Європи, ООН, ЮНЕСКО.

«Співпраця в сфері вищої і аспірантської освіти у нас плідно розвивається і ця угода передбачає, що Україна та Сербія будуть обмінюватись щороку 20 державними стипендіями для здобуття вищої освіти за програмою підготовки бакалавра… І 20 стипендій на програму магістра», – повідомив журналістам Міністр освіти і науки Дмитро Табачник, передає кореспондент Національного інформаційного агентства України «УКРІНФОРМ».

За словами міністра, угода також передбачає обмін п’ятьма стипендіями для підготовки фахівців наукового рівня, тобто проходження аспірантури за державний кошт.

Дмитро Табачник також зазначив, що в Україні поступово зростає кількість сербських студентів, додавши, що зараз в Україні їх навчається близько 50, більшість з яких контрактники. Найбільшою популярністю користуються технічні спеціальності, фармацевтика та медицина.

Міністр повідомив, що на сьогодні між п’ятнадцятьма українськими та сербськими вищими навчальними закладами діють угоди про співпрацю.

За інформацією Офіційного інтернет-представництва Президента України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *