Нагадаємо, що за особистої ініціативи Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з квітня 2011 року впроваджено бюджетну програму з навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах, яка має продовження і у 2013 році. Тож міністерство вже втретє проводить відповідний конкурсний відбір.

6 червня під головуванням першого заступника міністра освіти і науки Євгена Суліми відбулося засідання Конкурсної комісії з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном. У засіданні взяли участь представники департаментів і структурних підрозділів міністерства, а також керівники вищих навчальних закладів України. 

З часу оголошення конкурсу до міністерства надійшло понад 1000 пропозицій з 65 університетів. На сьогоднішньому засіданні розглянуто справи 502 претендентів. 

Участь у конкурсі беруть студенти ВНЗ, які мають високі результати навчання та досягнення у студентській науково-дослідній роботі і володіють на необхідному рівні іноземною мовою.

Окрім того, у конкурсі беруть участь аспіранти, викладачі та науковці, які активно займаються науково-дослідницькою роботою, мають наукові статті, опубліковані в зарубіжних, міжнародних та вітчизняних фахових виданнях, беруть участь у зарубіжних, міжнародних та національних наукових конференціях і володіють на необхідному рівні іноземною мовою. 

Нагадаємо, що за результатами попередніх конкурсних відборів у 2011 році було направлено на навчання або стажування у провідних закордонних вищих навчальних закладах 275 осіб, з 36 вищих навчальних закладів: 106 студентів, 82 аспірантів та 87 науково-педагогічних працівників; а у 2012 році 353 осіб, з 47 українських вищих навчальних закладів: 180 студентів, 73 аспіранта і 100 науково-педагогічних працівника. 

Державна підтримка і фінансування навчання та стажування за кордоном в найкращих вищих навчальних закладах США, Великобританії, Франції, Німеччини, Японії та інших економічно розвинених країн надається студентам, аспірантам і фахівцям природничого та інженерно-технічного напрямів, у яких на сьогодні в державі є найбільша необхідність. Зокрема, це такі напрямки, як IT-технології, біонанотехнології, інформаційно-комунікаційні технології, нанофізика та наноелектроніка, електротехніка, нові нетрадиційні джерела енергії, раціональне природокористування, розробка корисних копалин, металургія, машинобудування, авіаційна та ракетно-космічна техніка, атомна енергетика, хімічна технологія та інженерія тощо. 

Крім того, МОН спільно з Програмою академічних обмінів імені Фулбрайта домовилися щодо реалізації спільної програми з направлення українських студентів на навчання на магістерських програмах у провідні вищі навчальні заклади США.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *