Унікальний місячний пил 40 років провалявся у коморі - 16 2Пробірки з місячним пилом, зібрані експедицією Ніла Армстронга, знайшлися через 40 років після того, як були доправлені на Землю, в одній із каліфорнійських лабораторій.

Після повернення з Місяця “Аполлона-11” НАСА послало 68 г місячного пилу для дослідження лауреату Нобелівської премії з хімії Мелвину Кальвінові, який працював в університеті Каліфорнії в Берклі. Той розпорядився розділити зразки між колегами, щоб вивчити сполуки вуглецю, а результати дослідження відправити назад в НАСА.

В результаті космічне агентство отримало тільки 50 г зразків. Вважалося, що інші були витрачені в ході експериментів, поки в квітні 2013 співробітниця архіву лабораторії Лоренса-Берклі Карен Нельсон не знайшла 20 старих флаконів на полицях в одній із комор.

На пробірках у вакуумній упаковці було зазначено дату “24 липня 1970”. У них у відмінному стані збереглися 3 г місячного пилу. Поруч із флаконами лежала доповідь про властивість місячного пилу, яка була опублікована в одному з наукових збірників в 1971 року.

Нельсон повернула зразки в космічний центр НАСА в Х’юстоні. За словами представника агентства Зейглера Райана, місячний пил все ще може мати наукову цінність. Зразки, як пояснив учений, являють собою відносно рідкісний тип місячного ґрунту. Він складається з різних гірських порід, а не з базальту – більш поширеної на Місяці породи.

Як пробірки виявилися на полиці складу, зараз уже встановити неможливо. Втім, дослідники думають, що Кальвін зробив це неспеціально. “У мене таке відчуття, що Кальвін просто забув про них», – зазначив Райан.

За матеріалами Утро.ru 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *