Відшукали найкраще місце в офісі - MPD Office hqroom ru 6Вчені визначили, що найкраще місце в офісі – поряд із вікном, тому що яскраве світло не тільки допомагає регулювати сон і покращує настрій, а й підвищує продуктивність праці.

Приміром, якщо людина працює поруч із вікном в сонячний день, це підвищить її уважність удвічі порівняно з тим, хто сидить у центрі кімнати під штучним освітленням.

Також, якщо людина погано спить, вчені радять 30-хвилинну прогулянку на ранковому сонці. Це допоможе налагодити роботу внутрішніх годин. Особливо ця закономірність спостерігається у літніх людей з першими ознаками деменції (у них сонячні ванни на початку дня покращували режим сну і підвищували розумові здібності на 10%). З цієї причини літнім людям потрібно якомога частіше гуляти.

Вчений Оксфордського Університету Расселл Фостер стверджує, що вся справа в серотоніні (гормоні щастя). Він виділяється на сонці. Зараз люди рідко проводять багато часу на сонці. Менше 5% денного світла проникає у будинки, а енергозберігаючі лампи взагалі не можуть заповнити нестачу світла (не вистачає потужності).

Сонячний день еквівалентний 100 000 люксів (міра яскравості), а штучне освітлення дає близько 300. Людині ж потрібно для нормального життя 1000. Фостер радить не нехтувати прогулянками. Це дозволить частково компенсувати нестачу світла.

За матеріалами The Daily Mail 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *