Мозок людини здатен відновлюватися - iskusstvennykh neyronakh i neyrointerfeyseКлітини мозку оновлюються, причому з доволі високою швидкістю – 1,75% на рік. Цей факт дозволили виявити наземні ядерні випробування, які проводилися в середині 20 століття.

У 1962 році Жозеф Олтман із США в експериментах на щурах вперше показав, що у дорослих гризунів відбувається процес нейрогенезу, а через 30 років, в 1998 році, група Петера Ерікссона виявила, що нові клітини утворюються і в мозку дорослих людей.

Проте досі у вчених не було даних про те, наскільки швидко з’являються нові нейрони, і чи може цей процес серйозно впливати на пам’ять і розумові здібності людини. Кірсті Сполдінг  з Каролінського інституту (Швеція) і її колеги використовували незвичайний метод для виявлення “свіжонароджених” клітин – вони шукали нейрони зі значною кількістю радіоактивного ізотопу вуглець-14. Цей ізотоп хімічно нічим не відрізняється від “нормального” вуглецю-12 і засвоюється організмом, але зустрічається вкрай рідко. Однак у період з 1945 по 1963 рік, коли країни проводили ядерні випробування на землі, в атмосфері і в океані, в природне середовище потрапила величезна кількість вуглецю-14, який виникав при атомних вибухах і з їжею потрапляв в організм людей. Вчені знайшли в гіпокампі (зоні мозку, пов’язаної з емоціями і пам’яттю) піддослідних велику кількість нейронів з вуглецем-14, вбудованим в ДНК – це доводило, що ці клітини виникли вже після народження.

Дослідники виявили, що у дорослих людей в гіпокампі з’являється до 700 нових нейронів на день, що відповідає швидкості оновлення клітин мозку в 1,75% на рік. Сполдінг і її колеги відзначають, що такі пізні нейрони можуть чинити істотний вплив на функції мозку.

За матеріалами РИАНОВОСТИ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *