Алкоголь в період статевого дозрівання – шанс стати алкогольно залежним - alko14Група німецьких учених на чолі з Мірьям Шнайдер із Інституту психічного здоров’я в місті Мангейм встановили, що ті підлітки, які вживають алкоголь у період статевого дозрівання, мають більшу вірогідність стати схильними до спиртного в дорослому житті.

Цей факт, за словами фармаколога Райнера Шпанагеля, обумовлений тим, що саме в цей період у мозку відбуваються деякі зміни. Свої дослідження науковці з Німеччини проводили як на людях, так і на гризунах. Протягом тривалого часу фахівці спостерігали за 283 молодими людьми. Головним чинником, на який вчені звертали увагу, це чи встиг підліток познайомитися зі спиртним під час статевого дозрівання. Слід зазначити, що зазначений період триває близько двох років, у віці 12-14 років.

За словами вчених, ризики стати алкоголіком були мінімальні в тих випадках, якщо підліток спробував алкоголь до або після пубертатного періоду. Якщо ж вперше підліток спробував алкоголь у період свого статевого дозрівання, ризик стати великим шанувальником спиртних напоїв істотно зростав.

Вчені мають намір продовжити свої дослідження, але треба відзначити, що отримані результати цього експерименту суперечать думці, що ризик алкоголізму зростає у тих людей, хто спробував спиртне в ранньому віці. Крім того, різні фази у розвитку людини мають також важливу роль.

За матеріалами МедВести 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *