У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара перебував із візитом голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Тадеуш Томбінський.

Ян Томбінський зустрівся з ректором ДНУ, професором Поляковим Миколою Вікторовичем та прочитав студентам університету лекцію «Поточний стан відносин між Україною та ЄС. Угода про асоціацію».

Він відзначив, що взаємна співпраця ЄС та України обов’язково приведе до позитивних змін, проте це непростий шлях, він потребує значних спільних зусиль. «Вступ України до ЄС відповідає викликам, які перед нею стоять», – наголосив Ян Томбінський. Студентів ДНУ цікавило ставлення Посла щодо вступу України до ЄС, чи зможуть адаптуватися українці до європейського менталітету, які можливості та переваги відкриються перед Україною у разі вступу до Євросоюзу.

Науковці університету ознайомили гостя з проектами Темпус, які виконували за участі Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара. Зокрема, представники факультетів повідомили про вагомі результати такої співпраці для університету, а саме обладнання сучасними лабораторіями CAD/CAM/CAE, лабораторіями космічного зв’язку та лабораторіями супутникобудування фізико-технічного факультету (проект «Реформування освітніх програм у сфері космічних технологій у республіках Казахстан, Росія, Україна»), створення «Ресурсного центру з підготовки магістрів» на факультеті суспільних наук і міжнародних відносин (проект «Кризовий аналіз і прийняття рішень в Україні» між чотирма українськими та двома європейськими ВНЗ), відкриття на факультеті прикладної математики Центру підвищення кваліфікації держслужбовців (проект ECESIS за участі 19 партнерів з восьми країн), розробка навчальних програм, що стосуються нового напрямку в журналістиці – крос-медіа; впровадження досвіду європейської ринкової економіки у навчальний процес на факультеті міжнародної економіки, відкриття спеціальності «міжнародні відносини».

На сьогодні у ДНУ укладено договори про співробітництво з понад 60-ма університетами Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Польщі та інших країн ЄС про співпрацю в освітянській, науковій та культурній сферах. Завдяки програмі Темпус постійними партнерами університету стали Університет м. Гренобль (Франція), Університет м. Кобленць-Ландау, Берлінський технічний університет, Університет м. Міттвайда (Німеччина) і Університет м. Суррей (Великобританія), Університет Ла Сапієнса м. Рим, Університет м. Тренто (Італія) та інші європейські університети. Реалізація спільних проектів з цими університетами, зокрема – введення нових дисциплін та узгодження навчальних програм, відкрила широкі можливості для студентського обміну. ДНУ був одним із перших університетів в Україні, який долучився до реалізації проектів Європейського Союзу. Перший проект з реформи економічної освіти ДНУ виграв ще у 1993 році, коли Темпус-офіс в Україні тільки відкрився. Дніпропетровський національний університет є першопрохідцем цього напрямку міжнародної співпраці, а сьогодні офіційно визнаний експертами як регіональний лідер за кількістю виконаних проектів. Вже виконано 12 Темпус-проектів, ще два виконуються з попередніх років і два додалися цього року – всього на рахунку ДНУ – 16 Темпус-проектів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *