Міжнародна група вчених із США, Швейцарії та Німеччини представила новий спосіб лікування розсіяного склерозу, при якому не пригнічується імунна система. При розсіяному склерозі імунна система руйнує мієлін, з якого складається ізолююча оболонка нервових волокон. Без мієліну нерви гірше проводять сигнал, що призводить до різних наслідків від легкого оніміння кінцівок до паралічу або сліпоти.

Всі нинішеі методи лікування цього захворювання пригнічують імунну систему.

За словами Стівена Міллера з Медичної школи Фейнберг Північно-Західного університету в США, новий метод лікування розсіяного склерозу зупиняє аутоімунну відповідь, запобігає активації нових аутоімунних клітин і не послаблює імунітету.

Вчені вводили в організм з’єднання з білих кров’яних клітин хворих і антигенів. У зв’язці з клітинами крові імунна система розпізнавала білки мієліну як безпечні і «звикала» до них.

В експерименті брали участь дев’ятеро пацієнтів. У підсумку з’ясувалося, що чим більше була доза препарату, тим слабкіше імунна система пацієнтів реагувала на мієлін. Щоб переконатися, що імунна система не постраждала, вчені вводили пацієнтам знешкоджені правцеві токсини.

Ученим ще належить довести, що їх метод зупиняє розвиток розсіяного склерозу. Потім його можна буде використовувати і для лікування автоімунних та алергічних захворювань.

Нагадаємо, в минулому році американські вчені виявили, що ступінь ураження нервової тканини мозку при розсіяному склерозі можна оцінити за допомогою дослідження сітківки.

За матеріалами РИА Новости

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *