Навіть одне двадцатихвилинне заняття хатха-йогою різко збільшує швидкість і точність виконання тестів на обсяг робочої пам’яті і самоконтроль, що свідчить про здатність до тривалої концентрації, до запам’ятовування і використанню нової інформації. Цього не можна сказати про заняття фітнесом будь-якої інтенсивності тієї ж тривалості.

Такого вийновку дійшли американські дослідники. В якості учасників експерименту ними були вибрані 30 молодих здорових дівчат-студенток (середній вік – 20 років), яким було запропоновано протягом 20 хвилин виконувати послідовність асан в положенні сидячи, стоячи і лежачи, що включають ізометричне напруження і розслаблення різних груп м’язів і регулювання дихання. Заняття завершувалося медитацією і глибоким диханням.

Дівчата також виконували 20-хвилинні фізичні вправи – йшли або бігли підтюпцем. Кожна з учасниць самостійно вибирала необхідну їй швидкість і нахил тренажера таким чином, щоб під час заняття частота серцевих скорочень підтримувалася на рівні 60-70% від максимуму.

У стані спокою, а також після кожного заняття йогою або фітнесом дівчата виконували тести на робочу пам’ять і самоконтроль. У результаті виявилося, що після йоги швидкість і точність виконання тестів значно збільшувалася в порівнянні з станом спокою, а після фітнесу – практично не змінювалася.

За матеріалами MEDпортал

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *