Повернення мамонтів через 30 - 50 років можливе - 39992 originalУчені майже завершили роботу зі складання “генетичної карти” мамонта і припускають, що через 30 – 50 років їм вдасться відродити тварин, що вимерли більше 10 тисяч років тому.

Більш того, дослідники  планують “оселити” їх у Сибіру для поліпшення екосистеми.

“Нас дуже цікавить еволюційна історія цих тварин, які мешкали приблизно 10 тис років тому і повністю вимерли. Необхідно зрозуміти, чому це відбулося. Можливо, через те, що змінилися кліматичні умови, або тому, що на них полювали люди. Якщо ми розберемося з цим, то зможемо спробувати зупинити вимирання сучасних видів тварин», – повідомив професор-генетик Хендрік Пойнар.

“Ми майже завершили роботу зі складання генетичної карти мамонта. Можна порівняти, чим відрізняється його набір хромосом від хромосом азіатського слона.  Потім ми могли б внести відповідні зміни в хромосому азіатського слона. Змінені хромосоми можна було б імплантувати в яйцеклітину слонихи і запліднити її…”, – відзначив учений.

“Відомо, що мамонти були важливою складовою частиною екосистеми того періоду. Якби нам вдалося повернути мамонтів у Сибір, можливо, це зіграло б вагому роль для екосистеми, яка відчуває на собі вплив кліматичних змін », – додав Пойнар.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *