Сучасних садочків стало більше - tabachnyk 1«Хрестовий похід» за повернення дошкільних навчальних закладів не лише оголошено: результати не забарилися. Капітальне будівництво і ремонт, вивільнення оренди, відкриття груп у приміщеннях, які раніше використовувалися не за призначенням – боротьба ведеться на різних «фронтах».

Конкретні цифри озвучив міністр освіти і науки Дмитро Табачник. За його словами, у першому кварталі було відкрито десять приватних садочків, відновлено роботу ще десяти, створено десять навчально-виховних комплексів і відкрито сто нових груп у тих закладах, які функціонують. Завдяки цьому станом на перше квітня цього року місцями у садочках були забезпечені чотири тисячі дошкільників. А за оновленими даними Міністерства освіти і науки України до першого червня кількість місць збільшилася.
– Тепер ця цифра набагато вища – понад сім тисяч, – уточнює начальник відділу дошкільної та початкової освіти Міністерства освіти і науки України Тамара Панасюк.
Ремонт через півстоліття
Зокрема, в Києві реконструювали п’ять дитячих садків: оновили матеріально-технічну базу і створили 615 нових місць. Наприклад, ДНЗ № 450 Печерського району не працював з 2011 року – будівлю, зведену в середині шістдесятих років минулого століття, тоді визнали аварійною. Перед прийомом нових вихованців тут відремонтували дах, оновили фасад, відновили й переобладнали приміщення груп і спалень, харчоблок, їдальню, музичну і спортивну зали, ігрові майданчики.
– Батьки дуже задоволені, бо до цього їм доводилося водити дітей у садочки, розташовані набагато далі від місця проживання, – каже завідуюча Інна Коротка.
Подальший рух у цьому напрямі передбачено Державною цільовою соціальною програмою розвитку дошкільної освіти до 2017 року. Планується і далі розвивати мережу ДНЗ за рахунок будівництва нових і відновлення діяльності тих садочків, які тривалий час не працювали, осучаснити матеріально-технічну базу, забезпечувати науково-методичною літературою, підвищувати фаховий рівень педагогічних працівників.
Щоб забезпечити місцями більшу кількість дітей, у садочках також вивільняють приміщення, які раніше здавали в оренду, і відкривають нові групи в кімнатах, які раніше використовувалися не за призначенням. Наприклад, за проектної потужності 14 груп у закладі працюють 8 – 10: кімнати пустували або їх використовували як театральні, ігрові тощо. В такому разі проводили капітальний ремонт, де це було необхідно, матеріали переносили до існуючих груп – завдяки цьому до садка можуть приходити 20 і більше новачків.
Записатися по інтернету
Для полегшення процедури запису до дитячого садка в столиці вводять «Електронну систему запису до дошкільних навчальних закладів». На сайті dnz.kiev.ua батькам потрібно заповнити електронну форму, вказавши дані про дитину й обравши від одного до п’яти закладів, до яких хочуть її записати. А потім звернутися до центру надання адміністративних послуг. Перелік центрів з адресами і детальну інструкцію розміщено на http://www.tutor.in.ua/kinder/images/Guide-for-Parents.pdf.
«Як це працює», нам пояснили в центрі з надання адміністративних послуг Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.
– Заява на сайті – так би мовити «віртуальна», – пояснює реєстратор Олена Ющенко-Савенкова. – А якщо батьки передумали або бабуся забрала дитину в село? Коли мама чи тато приходять до центру з оригіналами документів, вони підтверджують своє бажання записати дитину саме до цього садочка. Якщо вони реєструвалися «на дивані», я знаходжу в інтернеті інформацію про дитину і номери садочків, які їх цікавлять. Перевіряємо, щоб усе було правильно оформлено. І тоді я натискую кнопку «зареєструвати». Своїм електронним підписом я підтверджую, що вони справді хочуть записатися до цих закладів. Інформація одразу надходить до завідуючих садочками. А ми видаємо довідку, де вказано номер у реєстрі й написано, що потрібно робити далі.
Реєстратор присвоює дитині індивідуальний номер, який система надає автоматично, а також обліковий запис у системі з логіном і тимчасовим паролем, який буде запропоновано змінити при першому відвідуванні порталу
portal.microsoftonline.com. З головної сторінки потрібно перейти до розділу «Сайт групи», а потім – до «Стану запису». Там зможуть побачити свій номер у черзі до кожного з обраних садків – шрифтом буде виділено напис: «Це Ви!». За наявності вільних місць батьки протягом 30 днів мають навідатися з документами до обраного ДНЗ.
У садочки Печерського, Дарницького й Оболонського районів у тестовому режимі записувалися з лютого. А з першого квітня система запрацювала в усіх районах Києва. В Печерському центрі з надання адміністративних послуг за цей час зареєстрували 796 дошкільників.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *