Не виповнилося 18 - до солярію зась! -Провідні онкологи і дерматологи України вимагають заборонити відвідування соляріїв клієнтам, які не досягли повнолітнього віку, на законодавчому рівні.

На думку лікарів, відвідування соляріїв сприяють розвитку такого захворювання як рак шкіри. Кількість пацієнтів, яким онкологи ставлять невтішний діагноз, зростає щороку.

Для того щоб виявити злоякісне утворення на шкірі завчасно, людей запрошують на профілактичні обстеження. За заявами медиків, діагноз “рак шкіри” хірурги-онкологи змушені щодня підтверджувати двом-трьом пацієнтам, які прийшли зі скаргами на збільшення родимки. З деякою періодичністю на хірургічний стіл лягають хворі, які занадто захоплюються солярієм.

Онкологи розповідають про те, що хотіли б заборонити надання послуг солярію категорично і назавжди, бо під впливом ультрафіолетового випромінювання родимка може переродитися на меланому, що являє собою рак шкіри і важко піддається лікуванню.

Підступність меланоми полягає в тому, що вона впродовж довгого часу не дає про себе знати: людина не відчуває ні свербіння, ні болю. Біль може виникнути тоді, коли пухлина глибоко проростає в тіло і вражає сусідні органи. Дерматологи планують подати зміну до законодавства про заборону відвідування соляріїв для всіх, хто не досяг повноліття.

Подібні заборони існують у багатьох розвинутих країнах Європи, наприклад, в Італії, Швеції та Норвегії.

За матеріалами МедВести

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *