Що треба знати школяру при влаштуванні на роботу на літо? - 84029 2Школяр має право влаштовуватися на роботу з 14 років з дозволу батьків. При працевлаштуванні неповнолітньому знадобляться  медична довідка певної форми. Довідка видається в поліклініці безкоштовно.

Кодекс законів про працю України визначив, що максимальна тривалість робочого тижня для повнолітніх працівників становить 40 годин. Однак для неповнолітніх установлено зменшену тривалість робочого тижня. Для неповнолітніх у віці від 14 до 16 років робочий тиждень не може тривати більше 24 годин, а у віці від 16 до 18 років — 36 годин, якщо неповнолітній працює в період канікул чи вже не навчається. Якщо ж неповнолітній працює в період навчального року у вільний від навчання час, тривалість роботи зменшується вдвічі порівняно з наведеними цифрами.

Іноді для роботи потрібна ще й медкнижка (наприклад, при роботі в сфері обслуговування, тощо). Треба пам’ятати, що витрати з її оформлення відшкодовує роботодавець.

За наявності цих документів укладається трудовий договір або договір підряду.  Він має бути укладений не пізніше ніж через три дні після того, як підліток приступив до роботи. В іншому випадку батькам варто насторожитися і попередити дитину –  можуть просто не заплатити за роботу. Підліткові не мають права встановлювати випробувальний термін.

За матеріалами Аргументы и факты 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *