З'ясовано причини заспокійливої дії медитації - medytatsia2Нейробіологам з Уейк Форест Баптистського медичного центру (штат Північна Кароліна, США) вдалося з’ясувати, чому медитація знижує рівень тривожності у психічно здорових людей. Попередні дослідження показали, що медитація допомагає хворим на генералізований тривожний розлад і депресію, проте відносно психічно здорових людей ефекту досі не вивчали. Крім того, досі не було зрозуміло, які саме ділянки мозку при цьому активізуються.

В якості учасників експерименту було обрано 15 здорових волонтерів з нормальним рівнем тривожності, які раніше  не мали досвіду медитації. Усіх їх за чотири 20-хвилинних заняття навчили техніці так званої «медитації ясного розуму» – стану неупередженого усвідомлення того, що відбувається. При цій формі медитації людину орієнтують фокусуватися на своєму диханні і тілесних відчуттях, спокійно пропускаючи крізь себе дискомфортні думки і емоції.

До і після медитації за допомогою МРТ визначалася активність областей головного мозку, а також рівень тривожності учасників. Було встановлено, що в середньому останній показник знизився більш ніж на 39 відсотків. Більшість учасників експерименту повідомили, що стали відчувати себе значно спокійніше.

«Отримані результати свідчать про те, що «медитація ясного розуму» знижує тривожність через механізми, залучені в регуляцію пов’язаних із самовідчуттям розумових процесів», – зазначили автори.

За матеріалами Мedportal.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *