У  Херсоні Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Херсонським Центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведено Всеукраїнський семінар-практикум для координаторів програми GLOBE в Україні.

Програма GLOBE (Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля) – міжнародний практичний науково-освітній проект, який об’єднує зусилля учнів, учителів і вчених-дослідників, спрямовані на отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збирання даних і проведення спостережень. 

Програма GLOBE – це єдиний міжнародний проект, що дає можливість проводити комплексний опис навколишнього середовища. До участі в програмі залучено 112 країн світу. З України в програмі беруть участь 126 загальноосвітніх навчальних закладів.

У межах семінару його учасники пройшли навчальний курс із користування офіційним веб-сайтом програми, заповнювання протоколів спостережень, навчились організовувати дитячі колективи для роботи за програмою.

Другого дня у м. Гола Пристань семінар проходив на базі Чорноморського біосферного заповідника, під час чого педагоги Голопристанської районної станції юних натуралістів поділилися досвідом роботи за програмою GLOBE в умовах позашкільного навчального закладу. Потім учасники семінару в умовах екосистеми «Дніпровські плавні» навчалися проводити гідродологічні, а на Малому Потьомкінському острові – морфобіологічні дослідження.

Наступний Всеукраїнський семінар-тренінг відбудеться 2014 року в Чернігові.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу