Кава захищає від недоумства і подовжує життя - kavaКава – один із найпопулярніших напоїв на Землі. Останнім часом вчені почали говорити про користь кави для здоров’я. Наприклад, Національний раковий інститут провів дослідження більше 400 000 чоловік 50-71 року. Коли спостереження починалося в 1995 році, у них не було значних захворювань.

До 2008 року понад 50 000 осіб померли. Однак люди, які випивають по 2-3 чашки кави в день, вмирали на 10% рідше порівняно з тим, хто кави не пив зовсім. Притому, для жінок ризик знижувався ще більше  на 13%. Яким чином кава подовжувала життя, вчені не знають.

Було й інше дослідження, під час якого люди випивали по 3-4 чашки кави в день об’ємом 150 мілілітрів. Виявилося, помірне споживання кави рятувало від діабету другого типу, повторного виникнення базально-клітинного раку шкіри, раку простати, раку ротової порожнини і грудей.

У свою чергу, експерименти з тваринами свідчать, що кофеїн змінює біохімічне середовище мозку. І це зменшує ймовірність розвитку деменції. У 2012 році вчені з Університету Іллінойсу протестували ефект кофеїну на мишах. У гризунів це викликало кисневе голодування, що перешкоджало формуванню спогадів. Половині мишей давали дозу кофеїну, еквівалентну кільком чашкам. Після того, як приплив кисню поновлювався, у цієї групи гризунів здатність формувати нові спогади відновлювалася на 33% швидше, ніж у другої групи мишей.

Аналіз тканин мозку показав: кофеїн порушував роботу аденозину – речовини, що розташовується в клітинах і надає енергію. При протіканні (коли клітини в стресі або травмовано) аденозин ініціює ланцюжок хімічних реакцій, що призводить до запалення. А це може порушити роботу нейронів, загрожуючи деменцією.

За матеріалами MADdaily

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *