Дворічному малюкові для спілкування із зовнішнім світом вистачить мінімум 25 слів.

Глобалізація сучасного суспільства призвела до того, що більшість дітей починає розмовляти одразу двома або навіть більше мовами. Однак останні дослідження вчених доводять, що раннє навчання дітей спілкуванню більше ніж однією мовою затримує мовний розвиток.

 

Вчені встановили, що в лексичному запасі дворічної дитини має бути близько 150 слів. Ідеальний варіант для малюків у такому віці — 310 лексичних одиниць. Словник-мінімум був укладений фахівцями з урахуванням можливих труднощів під час вимови слів.

Якщо ж малеча обмежується 50 або меншою кількістю слів і фраз, то це, на думку фахівців, має змусити батьків взятися за цю проблемою. Складнощі при спілкуванні в найменших можуть свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям: глухоту або аутизм. Однак найчастіше йдеться лише про тимчасові проблеми в розмовній практиці, які згодом швидко долаються. Проте, дослідники рекомендують батькам звертатися по допомогу до фахівців, якщо дитина має труднощі у спілкуванні після досягнення 2,5-річного віку.

Проте за даними вчених, чотири з п’яти малюків, які страждають від затримання розвитку усного мовлення, згодом успішно долають з цю проблему, наганяючи своїх однолітків віком до п’яти років.

Разом із тим лікарі застерігають батьків — з вивченням двох і більше мов треба бути дуже обережними, адже це цілком реально може затримати розвиток дитини, що згодом негативно позначиться на подальшому житті.

Найкраще, коли дитина користується однією з мов як основною для спілкування, а іншою — як додатковою. У такому випадку вона завжди матиме можливість висловлювати свої думки і спілкуватися з людьми повноцінно хоча б у один спосіб.

Нагадаємо, за останніми даними Євростату, в початковій і середній школі Євросоюзу англійську як іноземну вивчають 82 відсотки європейських школярів, а в старших класах — 92 відсотки випускників.

Друге місце в ЄС у початковій школі посідає французька (16 %), а у старших класах — німецька (27 %). Четверту сходинку займає іспанська. Німецька мова популярна, насамперед, на сході Євросоюзу: у Словаччині, Словенії, Польщі, Чехії. А ось у екс-радянських країнах-членах Європейської співдружності — Латвії, Естонії та Литві, а також у Болгарії, на другому місці після англійської стоїть російська мова. Її вивчають від 15 до 65 відсотків учнів.

 Анна Цяцько

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу