Брудні шкарпетки врятують від малярії - 8166Незважаючи на повну перемогу над малярією в деяких країнах, у багатьох куточках світу вона продовжує становити серйозну загрозу для здоров’я населення. Від цього захворювання щороку продовжують вмирати 600 тисяч чоловік, а вчені намагаються знайти нові і більш ефективні способи для лікування.

Цього разу вчені з Великої Британії запропонували боротися з переносниками малярії – комарами, за допомогою брудних шкарпеток, запах яких повинен послужити в якості приманки. У результаті дослідження було встановлено, що запах  поту з ніг є найбільш привабливим для цих комах. Треба відзначити, що саме він робить людину потенційною жертвою малярійних комарів.

Британські вчені запропонували використовувати цей запах для розробки спеціальних пасток, які б переорієнтували комарів. Пастка із запахом брудних шкарпеток могла б урятувати тисячі людських життів, вважають фахівці. Вони вже працюють у цьому напрямі, намагаючись досконально вивчити хімічний склад цього неприємного запаху для того, щоб зуміти його відтворити в лабораторних умовах.

За матеріалами МедВести 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *