У МОН обговорили питання навчання іноземних громадян у ВНЗ України - cd4Сьогодні під головуванням першого заступника міністра освіти і науки Євгена Суліми відбулося засідання Комісії МОН з надання державних стипендій на навчання іноземних громадян у вищих навчальних закладах України за рахунок коштів Державного бюджету України.

У засіданні взяли участь члени Комісії, зокрема, фахівці Міністерства освіти і науки та Міністерства закордонних справ. 

Перший заступник міністра повідомив, що «відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.1993 р. № 136 “Про навчання іноземних громадян в Україні” для навчання іноземців в Україні передбачено виділення щороку до однієї тисячі державних стипендій, розподіл яких між міністерствами, відомствами та вищими навчальними закладами здійснює Міністерство освіти і науки». 

Як зазначив Євген Суліма, тисяча державних стипендій, що передбачена постановою Уряду, поширюється на такі категорії іноземців: 

1. Закордонні українці; 

2. Іноземці, які направлені на навчання до ВНЗ України відповідно до міжнародних договорів в галузі освіти; 

3. Іноземці, які зараховуються на навчання до ВНЗ України на підставі державних цільових програм України. 

Перший заступник міністра розповів про механізм відбору кандидатів на навчання за рахунок державних стипендій, який залежить від категорії іноземців. 

У МОН обговорили питання навчання іноземних громадян у ВНЗ України - nh1«Відбір закордонних українців, які бажають отримати вищу освіту за рахунок Державного бюджету України в межах квот для закордонних українців, здійснює Міністерство. Їх зарахування до вищих навчальних закладів України на місця державного замовлення здійснюється поза конкурсом за співбесідою з предметів, передбачених правилами прийому до ВНЗ, на напрям підготовки у межах установлених Міністерством освіти і науки квот. Беручи до уваги, що МЗС України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері зовнішніх відносин, одним з основних завдань якого, є забезпечення розвитку зв’язків із закордонними українцями та їхніми громадськими організаціями, а також координація заходів, здійснюваних органами виконавчої влади у цій сфері, МОН встановлює квоти для навчання закордонних українців на підставі пропозицій МЗС та розглядає кандидатури закордонних українців на навчання за рекомендаціями дипломатичних установ України за кордоном», – зазначив Євген Суліма. 

Він також повідомив про відбір іноземних громадян, які направляються на навчання в Україну згідно з міжурядовими/міжвідомчими угодами в галузі освіти: «Зарахування іноземців, рекомендованих на навчання профільним міністерством договірної сторони, здійснюється на підставі направлень МОН у межах виділених вищим навчальним закладам квот прийому за державним замовленням. У цьому випадку Комісія має затвердити кількість державних стипендій з розподілом за країнами». 

Під час засідання розглянуто документи кандидатів на навчання з числа закордонних українців, обговорено проблемні питання, що можуть виникнути у цієї категорії іноземців під час вступної кампанії та прийняті відповідні рішення.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *