Чим польські ВНЗ заманюють студентів? - polska ukrainaУ польських ВНЗ уже навчаються  9500 українських студентів, третина з них – безкоштовно.

Вищі навчальні заклади Польщі заманюють наших абітурієнтів високими стипендіями, гарними умовами проживання у гуртожитках та помірною платою за навчання.

До речі, багато студентів, які вступили до польських вишів, не збирається повертатися до України.

За даними Польського посольства, безкоштовно освіту в Польщі здобуває та українська молодь, яка має польську кров або отримала стипендію польського уряду.

Стипендії у Польщі – від 740 до 1500 злотих. Це 1850 – 3750 гривень. Цих грошей цілком вистачає на проїзд у громадському транспорті, на харчування і на деякі розваги. Зі стипендії студенти можуть оплачувати гуртожиток.

Серед плюсів освіти в Польщі називають і той факт, що багато викладачів працює за фахом. Тому вони можуть дати не тільки теорію, а й серйозні практичні навички. Крім того, роботодавці з інших країн ЄС везуть свої гроші в польські ВНЗ. В Україні цим можуть похвалитися не всі.

Додамо, що Центр дослідження суспільства порахував, що цього року наші студенти відвезли до Польщі на навчання і на побутові витрати понад 360 млн гривень.

За  матеріалами  Parta.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *