Рештки незвичайного пращура людини знайшли вчені - c537c54 01Дослідники ідентифікували майже цілий скелет незвичайного пращура людини, що мешкав на деревах і жив 55 мільйонів років тому.

На думку вчених, це є відкриття, що висвітлює один із найбільш ранніх етапів нашої еволюції.

Знайдена в Китаї істота розміром з мишу має анатомічні особливості, що відрізняють її від інших приматів, відомих науці, – як тих, що живуть нині, так і вимерлих.

За словами вчених, приблизно 55 мільйонів років тому,найбільш ранні пращури-примати людей розділилися на дві гілки. Одна породила лемурів, лорі і галаго. Друга – призвела до появи довгоп’ята, чиї нащадки із великими очима, досі живуть у Південно-Східній Азії. Друга гілка також породила і антропоїдів, зокрема людиноподібних мавп, мавп і людей.

Тварина, змальована в дослідженні, є примітивним родичем довгоп’ятів. Відкриття представляє свіжий погляд на пращурів людей: якими вони були великими, який мали вигляд, анатомію, що вони їли і як пересувалися.

Наприклад, багато вчених вважає, що особлива анатомія стопи мавпи виробилася набагато пізніше. Але частина анатомічних рис простежується на виявленому скелеті, еволюція якого сталася значно раніше.
“У нього будова стоп, як у мавпи, а тіло більш-менш нагадує довгоп’ята, – сказав антрополог з Університету північного Іллінойса Деніел Гебо, співавтор дослідження. – Ми бачимо таке поєднання вперше”.

Знахідка також примітна тим, що скелет зберігся майже повністю. До теперішнього часу вчені бачили лише фрагментарні останки цих стародавніх приматів – зуби, щелепи або черепи.

Науковці  назвали знахідку Archicebus achilles. Назва приблизно перекладається як “перша довгохвоста мавпа”.

За матеріалами Українська правда. Життя 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *