Риба щоднини – здоров'я дитини - 27ce55Дослідження шведських учених з Каролінського інституту в Стокгольмі встановило, що вживання риби малими дітьми помітно знижує ймовірність розвитку в них алергії в майбутньому. Для цього треба почати годувати рибою малечу вже з першого року життя.

Якщо в ранньому дитячому віці починати вживати в їжу рибу, то у дитини на 22 відсотки знижується ризик розвитку екземи і на 26 відсотків – ризик виникнення сінної лихоманки. З цією метою живильний раціон малюка має містити рибні страви хоча б двічі на місяць.

Ці дані отримали науковці зі Швеції завдяки науковому дослідженню, під час якого було вивчено раціон більше трьох тисяч дітей. Як правило, малюки, які в перший рік свого життя вживали рибу, до 12-ти років були менш схильні до алергії, аніж діти, які їли її нечасто або харчувалися нею взагалі. Більш ранні дослідження на цю тему вже встановлювали, що введення риби до раціону дитини захищає її від алергії до чотирирічного віку.

У дослідженні вчених з Каролінського інституту взяли участь 3 285 дітей одного, двох, чотирьох, восьми і дванадцяти років. Виявилося, що 80 відсотків малюків вживають рибу двічі на місяць доти, поки їм не виповнився рік. Надалі ці діти рідше стикалися з алергією.

Разом з тим, вченими поки не встановлено, які саме види риби є найбільш корисними у справі профілактики алергії. На думку експертів, тут головну роль відіграють жирні кислоти Омега-3, що містяться в рибі. До речі, корисна дія цих кислот уже була зазначена в деяких інших наукових дослідженнях.

За матеріалами МедВести 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *