Спорт у дитинстві робить кістки міцними на все життя - images 12Як показало проведене шведськими вченими дослідження, фізична активність допомагає не тільки боротися з ожирінням, а й впливає на здоров’я кісток у майбутньому. Йдеться не тільки про професійні заняття спортом. У цьому разі звичайні уроки фізкультури в школі позитивно впливають на кістки. Такі результати дослідження вчених зі Шведського університету, які протягом 6-ти років спостерігали за 800 дітьми у віковій групі від 7 до 9 років.

За умовами дослідження займатися фізкультурою треба було не менш як сорок хвилин на добу. Вчені фіксували всі дані про стан скелету учасників дослідження, а також окремо реєстрували інформацію про переломи.

Дослідники провели порівняльний аналіз результатів даних дітей, які займалися фізкультурою не більше години на тиждень. Так, діти, які часто займалися спортом, мали 72 переломи, а у решти дітей було зареєстровано 143 випадки. У активних дітей кісткова маса хребта вища. Саме за цим показником визначається ступінь міцності кісток у цілому, і якщо з самого дитинства цей індекс високий, то і протягом решти життя кістки будуть міцнішими.

Учені також досліджували спортсменів, вік яких становив більше 60-ти років. Вони порівняли щільність кісток колишніх спортсменів з аналогічними показниками їх однолітків, які протягом життя не займалися або мало займалися фізкультурою. У екс-спортсменів  щільність тканин кісток була вищою, тим самим знижуючи ризик виникнення перелому. Так учені вкотре довели, як впливає спорт на організм людини.

За матеріалами МедВести 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *