Ліки від кохання винайдено - 315115005Проведене недавно дослідження встановило, що речовини, які блокують деякі рецептори, можуть знищити прихильність до того чи іншого партнера. Гормони вазопресин і окситоцин називають також «гормонами прихильності». Саме завдяки їм у людини виникає бажання бути якомога ближче до свого партнера.

Окситоцин виробляється у великих кількостях у жінок після настання оргазму, а під час пологів згаданий гормон допомагає скороченню м’язів. Що стосується вазопресину, то він стимулює у чоловіків почуття ревнощів, а також сприяє інстинкту чоловіків захищати свою жінку від зазіхань суперників. Науковцям уперше вдалося довести, що відносини і спільне проживання чоловіка і жінки збільшують  кількість нейрорецепторів, що є найбільш сприйнятливими до «гормонів прихильності».

Своє дослідження фахівці з університету Флориди провели на гризунах. До теперішнього моменту вважалося, що миші – моногамні істоти. Але дослідження встановило, що, незважаючи на те, що після спарювання ДНК не набуває ніяких змін, гени в мишачому організмі починають працювати по-іншому, при цьому роблячи прихильність до свого партнера більш сильною. Вченим вдалося з’ясувати, що прихильність до тієї чи іншої особини можна викликати і без спарювання, а за допомогою ін’єкцій.

Подібним способом, за допомогою сполук, що блокують рецептори вазопресину і окситоцину, фахівці мають намір розробити методику, що буде перешкоджати виникненню закоханості або ж ліквідувати її наслідки. За словами автора цієї роботи Мохамеда Каббаджа, дане відкриття є серйозним кроком для винаходу нових лікарських препаратів, що допоможуть розв’язати проблеми психологічного характеру, що виникають через нещасливе кохання чи розлучення.

За матеріалами МедВести 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *