Сьогодні, 13 червня, о 17:00 годині в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» у сквері біля Науково-технічної бібліотеки університету (проспект Перемоги, 37, кампус НТУУ «КПІ», за корпусом № 4 хіміко-технологічного факультету – проїзд від вул. Янгеля до Площі знань) відбудеться урочиста церемонія відкриття пам’ятника видатному поету, світському і духовному володарю Чорногорії Петару Негошу (1813 – 1851 рр.).

У церемонії візьмуть участь Прем’єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович, представники Уряду України та центральних органів державної виконавчої влади, Київської міської державної адміністрації та Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, викладачі, науковці та студенти НТУУ КПІ.

Спорудження цього пам’ятника – данина поваги братському народові та новий крок у зміцненні культурних стосунків між Чорногорією та Україною, нова доба яких розпочалася в грудні 2011 року, коли в головному адміністративному, економічному і промисловому центрі Чорногорії – місті Подгориці – було урочисто відкрито пам’ятник Тарасові Григоровичу Шевченку.

Довідково

Петар ІІ Петрович Негош – володар (правитель) Чорногорії в 1830 – 1851 роках і митрополит Чорногорсько-Приморської єпархії Сербської Православної Церкви. Видатний державний діяч, борець за незалежність Чорногорії від Туреччини, реформатор, за правління якого Чорногорія почала перетворюватися на незалежну державу сучасного типу. Заснував школу і друкарню в історичній і культурній столиці країни – місті Цетіньє. Упорядник збірки народних пісень. Визначний поет, на думку істориків літератури – один із найвидатніших у літературі балканських народів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *