Скільки коштує освіта у Донецьку - copyj041174Найдорожче в донецьких вишах вивчитися на стоматолога і перекладача. Поки випускники донецьких середніх шкіл проходять незалежне зовнішнє оцінювання, їхні батьки прицінюються до спеціальностей у вищих навчальних закладах.

У цілому прейскурант ВНЗ у порівнянні з минулим роком особливо не змінився. Найбільш затратними будуть  економічні спеціальності і правознавство, журналістика та психологія, а інтерес абітурієнтів до точних наук ще тільки-тільки прокидається, тому вартість навчання на факультетах точних наук невисока.

Як і раніше, в Донецьку престижні медичні спеціальності: так, у Донецькому національному медичному університеті рік навчання на стоматолога стане приблизно в 15 тисяч гривень. Трохи дешевше обійдеться підготовка фармацевта і педіатра – відповідно близько 13 000 і 15 000 гривень на рік. У Донецькому національному університеті в топ найдорожчих фахівців потрапили перекладачі та міжнародні економісти – більше 15 тисяч гривень на рік, а от у Національному університеті економіки і торгівлі та Інституті міського господарства пальму першості утримує готельно-ресторанна справа:  від 8 800 до 11 300 гривень за рік навчання.

Крім того, в «Туган-Барановського» цього року відкрито нові спеціальності з управління персоналом, енергомашинобудування, торговельного підприємництва та управління якістю товарів. А на філологічному факультеті ДонНУ знижена вартість навчання для іноземних студентів. З цього року вони платитимуть стільки ж, як і громадяни України, хоча раніше розцінки для іноземців були більшими на третину.

«Найсоціальнішим» серед усіх вишів, що мають платну форму навчання, виявився Донецький інститут соціальної освіти. Найбільш дорогими напрямами в ньому вирізняється перекладацька справа, журналістика, зв’язки з громадськістю. Оплата ж за отримання спеціальності перекладача в ДІСО майже в чотири рази менша, ніж в ДонНУ – 4 250 гривень проти 15 750 на рік. А диплом правознавця в Університеті управління обійдеться дорожче «корочки» правознавця з ДЮІ приблизно в 3,5 раза – 12 900 гривень на рік проти 3900 гривень.

Відповідальний секретар приймальної комісії ДонНУ Ростислав Подільський розповідає:  “Якщо раніше держзамовлення розподілялося централізовано, то з цього року вузи повинні підтверджувати свої можливості в підготовці фахівців, беручи участь у конкурсі Міністерства освіти і науки України. Не думаю, що у нас буде зменшення кількості бюджетних місць”.

Фахівці донецьких вишів сподіваються, що цього року у абітурієнтів не буде проблем з подачею вступних документів через Інтернет, як це було два роки поспіль. Також вступники  зацікавлені у скороченні кількості заяв, які можуть подавати абітурієнтами – по дві у п’ять навчальних закладів проти нинішніх трьох до п’яти ВНЗ. «Це дасть змогу розвантажити приймальні комісії і підштовхнути абітурієнтів до більш усвідомленого вибору професії», – кажуть у вишах.

За матеріалами СЕГОДНЯ.ua 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *