За рік Швеція втратила 80% студентів з неєвропейських країн - 72221837З того часу як у Швеції відмінили безкоштовну освіту для студентів з неєвропейських країн, приплив студентів з таких країн скоротився майже на 80%.

З осені 2011 року студенти, що приїжджають не з країн ЄС, Європейської економічної зони або Швейцарії, повинні платити внесок за отримання вищої освіти в Швеції.

Ще нещодавно студенти з-за кордону складали основу слухачів магістерських програм в Швеції. Сьогодні ситуація інша. У результаті реформи, як показало дослідження, найбільше скоротилося число студентів з країн Азії та абітурієнтів, що бажають вивчати технічні науки.

Студсоюзи відзначають, що навчальний клімат погіршав, а деякі освітні програми і зовсім закрилися через брак учнів, що відбилося і на шведських студентах.

У відповідь міністр освіти Ян Бьорклунд заявив, що в довгостроковій перспективі шкідливо підтримувати образ Швеції як країни, яка приваблює саме дешевизною освіти. За його словами, важливо, щоб ВНЗ брав якістю викладання, а не кількістю студентів, а для цього потрібна конкуренція між навчальними закладами. При цьому плату за освіту для шведських студентів уряд вводити не збирається.

За матеріалами Euromag.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *