Легендарне морське чудовисько показалося на очі - seldanoi koril e1300109937320 1Рідкісна глибоководна риба – оселедцевий король, або пасок-риба – потрапила в об’єктив відеокамери. Біологам з університету Луїзіани вдалося поспостерігати за легендарним морським чудовиськом у природному середовищі.

Досі рибу, яка може сягати 17 м завдовжки, можна було побачити мертвою або помираючою, коли вона вже спливала на поверхню. Це перший випадок, коли її вдалося не тільки побачити, а й зняти на відео живцем.

Оселедцевий король мешкає на глибині від 200 м до 1 кілометра. Цього разу його вдалося помітити під час огляду бурової установки у Мексиканській затоці за допомогою камер відеоспостереження.

Фахівці не відразу зрозуміли, що вони бачать, вирішивши, що перед ними нафтова труба. “Ми збільшили зображення і зрозуміли, що це не труба, а риба!” – Поділився професор Марк Бенфілд.

Команда спостерігала поведінку риби близько п’яти хвилин, до того як вона зникла з поля зору. “Цікаво те, що ми спостерігали за нею під час її плавання. Вона рухалася з досить великою швидкістю”, – додав Бенфілд. За попередніми оцінками, риба була від 5 до 10 м завдовжки.

Оселедцевий король – одна з найдовших риб на світі. Вперше була виявлена в 1772 р. норвезьким біологом Петером Асканіусом. Учені вважають, що саме вона послугувала причиною появи легенд про гігантського морського змія.

Пасок-риба потрапила до Книги рекордів Гіннесса як найдовша з нині живих кісткових риб. Тіло оселедцевого короля має паскоподбіну форму: за довжини 3,5 м  ширина тулуба може сягати всього 5 сантиметрів.

За матеріалами Утро.ru 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *