Виходець з Палестинської автономії, 25-річний Мохаммед Альбахіш, який уже кілька місяців живе в аеропорту Алма-Ати, отримав відмову при спробі оформити собі статус біженця в Казахстані. «Оскільки його сьогоднішнє становище не дає підстав отримати статус біженця, йому було відразу ж відмовлено, але у нього є шанс оскаржити цю відмову», – заявили в поліції Алма-Ати.

Мохаммед Альбахіш народився в Палестинській автономії, пізніше переїхав до Об’єднаних Арабських Еміратів, де влаштувався працювати дизайнером у будівельну компанію. У Дубаї він познайомився з 22-річною мешканкою Казахстану Олесею Грищенко, яка прилетіла в ОАЕ на відпочинок. Восени 2012 року Мохаммед, вирішивши освідчитись Олесі , приїхав до Казахстану. Її батьки дали свою згоду, і молоді люди стали збирати документи для реєстрації шлюбу.

У Казахстані палестинець перебував за туристичною візою, розрахованою на місяць. Коли її термін закінчувався, він повертався в Дубаї, а звідти – летів до Казахстану, щоб отримати візу знову. Проте потім закінчився термін дозволу на його перебування в ОАЕ. Тоді молодик вирішив вилетіти з Казахстану до Туреччини (щоб потім повернутися в Алма-Ати за колишньою схемою). Але Туреччина відмовила йому у візі і депортувала до Казахстану. Казахстанські прикордонники у зв’язку з цим відмовилися його прийняти і відправили в Стамбул. Звідти Мохаммеда знову повернули в Алма-Ати.

У результаті молодий чоловік “застряг” у транзитній зоні аеропорту. З березня 2013 він проживає в невеликій кімнаті (для тимчасово затриманих). Співробітники однієї з авіакомпаній приносять йому їжу.

За словами Мохаммеда, адміністрація аеропорту ставиться до нього добре, але допомогти вийти зі скрутного становища – не може. У прикордонній службі Казахстану повідомили, що справою палестинця займаються міграційна служба та МЗС.

За матеріалами ASTANA.TV 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *