Перед міськими роботодавцями виступив керівник Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Володимир Нападайло.

Він розповів про нові можливості, що надаються особам, старшим 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, – здобути освіту на базі вже отриманого освітньо-кваліфікаційного рівня, а також пройти перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності на умовах ваучерної системи. Зокрема, ваучер – документ встановленого зразка, відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» дає право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах або у роботодавця.

Володимир Нападайло наголосив, що вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Зараз він розрахований на суму 11 470 грн. (Згідно із Законом України «Про державний бюджет» з 01.01.2013 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 147 грн.). Навчання буде здійснюватися професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, що мають ліцензію на здійснення діяльності з надання освітніх послуг, свідоцтво про атестацію або сертифікат про акредитацію за затвердженим Кабінетом Міністрів України переліком професій, спеціальностей і напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

До речі, в Кременчуці на підставі ваучера можна отримати освіту в КНУ ім. Остроградського. Керівник Центру зайнятості зазначив, що порядок видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. № 207. Через засоби масової інформації він звернувся до непрацюючих кременчуківців, яким більше 45 років, котрі бажають здобути другу освіту, за роз’ясненнями звертатися до Кременчуцького міжрайонного центру зайнятості.

За матеріалами сайту www.kremenchug.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *