На Нью-Йоркському аукціоні продадуть перший примірник роману "Великий Гетсбі" - The great gatsbyНа Нью-Йоркському аукціоні продадуть перший примірник роману “Великий Гетсбі”

Зовсім недавно відбулася прем’єра фільму База Лурмана «Великий Гетсбі», який оживив інтерес до однойменного твору Скота Фітцджеральда. Можна довго сперечатися, наскільки успішним чи провальним виявився фільм, але ясно одне – завдяки йому роман знову почали читати. Це, у свою чергу, дозволяє стверджувати, що нове покоління зможе щиро відчути саму суть, саму ідею «Гетсбі» нарівні з ще одним епохальним твором – «Над прірвою в житі» Дж. Селінджера. Адже якщо Селінджера ще читають, то Фітцджеральд давно вже пішов у тінь і згадується в списках прочитаного досить рідко.

Проте, вихід фільму спровокував новий бум, і саме на хвилі цього буму в мережі з’явилася інформація про безпрецедентний лот, який з’явиться на одному з нью-йоркських аукціонів. Йдеться про перший примірнику роману «Великий Гетсбі», який зберігався у досить відомого літературного критика Малькольма Каули (1898-1989). Він, до речі кажучи, провів серйозну роботу над романом, внісши безліч правок. Сьогоднішні видання, які почали знову розходиться в мережі і на книжкових ринках, списані з правок саме Каули.

Базова ціна книги встановлена на позначці 150 тисяч доларів, але можна бути впевненими, що скоро вона перевищить цю цифру в два, а то і в три рази.

За матеріалами сайту newpeople.kiev.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *