КНУ ім.Т. Шевченка готуватиме медіалінгвістів - KNUУ Київському національному університеті відкривають нову філологічну спеціальність – «медіалінгвістика». Фахівців готуватимуть, починаючи з ІІІ курсу. Медіалінгвістика ввійде до бакалаврської і магістерської програм, її також зможуть вивчати спеціалісти.

«Ця спеціалізація – інноваційна для української університетської освіти. Її введення в Київському університеті визначено потребами часу, розумінням фахівцями функціональної специфіки використання мови в різних комунікативних ситуаціях, необхідністю знань про стилістичний потенціал медійної мови», – пише асистент кафедри історії та стилістики української мови Інституту філології КНУ Дмитро Сизонов.

За його словами підготовка фахівців проводитиметься кафедрою історії та стилістики української мови. До відкриття спеціалізації тут готувались давно. Зокрема, захищені дисертації з актуальних питань дослідження мови ЗМІ, її функцій, вийшли друком монографії та словники з медійної проблематики.

На початку 2013 р. за редакцією завідувача кафедри, доктора філологічних наук, професора Шевченко Л.І. був виданий навчально-методичний комплекс зі спеціалізації «Медіалінгвістика», де визначено основні функції та типові задачі діяльності фахівця з медіалінгвістики, вміщено перелік основних дисциплін, а також запропоновано базову бібліографію спеціалізації за диференціацією на основну і додаткову.

КНУ ім.Т. Шевченка готуватиме медіалінгвістів - TVІз нового навчального року колектив кафедри разом зі студентами нової спеціалізації започатковує великий дослідницький проект «Нові слова в українських мас-медіа», що передбачає аналіз сучасних процесів і тенденцій розвитку мови, впливу медіа на масову мовну свідомість, дослідження культурномовної ситуації в Україні.

Проект передбачає щорічне видання словників нових слів і значень у мас-медіа, що дозволить сформулювати та фактологічно довести принципи актуального для суспільства нового лексикографічного напрямку в Україні. Кафедра історії та стилістики української мови як профільна зі стилістичного напрямку вже готує навчальні плани та програми, методичну, підручникову й посібникову літературу з медіалінгвістики, медійної лексикографії, політичної та бізнесової лінгвістики, юрислінгвістики. Найближчим часом друком вийде словник основних термінів та понять із медіалінгвістики.

Випускники спеціалізації мають перспективу працювати в медійній сфері, зокрема коректорами, інтерв’юерами, літературними співробітниками та редакторами, прес-секретарями та працівниками прес-центрів, а також якісно забезпечити мовну комунікацію в рекламі, радіо, на телебачення та в Інтернеті.

Більше про новини Вищої школи тут…

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *