Прем’єр-міністр Чорногорії відкрив у НТУУ «КПІ» пам’ятник Петару Негошу - Petar NegoshПам’ятник чорногорському поету, правителю та митрополиту у сквері біля Науковотехнічної бібліотеки КПІ відкрив прем’єр міністр Чорногорії Міло Джуканович, представники КМДА, Соломянської РДА в місті Києві, викладачі, науковці та студенти КПІ.

Спорудження цього пам’ятника – данина поваги братському народові та новий крок у зміцненні культурних відносин між Чорногорією та Україною, нова доба яких розпочалася в грудні 2011 року, коли в головному адміністративному, економічному і промисловому центрі Чорногорії – місті Подгориці було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.

Прем’єр-міністр Чорногорії відкрив у НТУУ «КПІ» пам’ятник Петару Негошу - trans

Під час церемонії відкриття пам’ятника Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зазначив: «Мені приємно, що гордий профіль чорногорського митрополита Петара Нєгоша назавжди залишиться у Києві, який він знав, любив і називав «святим містом».

Міністр також підкреслив: надзвичайно важливим є те, що відкриття пам’ятника відбулося у присутності Прем’єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича, оскільки «пан Прем’єр-міністр, який з 29 років обіймає цю посаду, є одним із тих людей, кому чорногорський народ завдячує за свою незалежність, і, можна сказати, що він проводжує ту справу, якій усе своє життя присвятили п’ять поколінь сім’ї Нєгошей». Дмитро Табачник побажав Міло Джукановичу, щоб відкриття пам’ятника відкрило ще одну сторінку видатної діяльності Прем’єр-міністра Чорногорії у сфері державної розбудови.

Прем’єр-міністр Чорногорії відкрив у НТУУ «КПІ» пам’ятник Петару Негошу - tabachnyk

«Ми дуже сподіваємося, що дружба між нашими народами, яка бере свій початок ще з XVIII століття, розвиватиметься і у 21-му», – додав Міністр освіти і науки.

Зазначимо, що 12 червня між урядами України та Чорногорії схвалено проект угоди про науково-технологічне співробітництво – повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

Проектом Угоди передбачено співпрацю між науковими установами через науково-технічні програми; обмін вченими, дослідниками та експертами; обмін науково-технічною інформацією та документацією; організацію спільних наукових конференцій, симпозіумів, семінарів, практичних семінарів, виставок; створення спільних науково-технічних центрів і тимчасових наукових та дослідницьких груп та ін.

Окрім того, з метою реалізації цієї Угоди планується створити українсько-чорногорську комісію з питань науково-технічного співробітництва.

Прем’єр-міністр Чорногорії відкрив у НТУУ «КПІ» пам’ятник Петару Негошу - petarДовідково. Петар ІІ Петрович Негош – володар (правитель) Чорногорії в 1830-1851 роках і митрополит Чорногорсько-Приморської єпархії Сербської Православної Церкви. Видатний державний діяч, борець за незалежність Чорногорії від Туреччини,  реформатор, за правління якого Чорногорія почала перетворюватися в незалежну державу сучасного типу. Заснував школу і друкарню в історичній і культурній столиці країни –  місті Цетіньє. Упорядник збірки народних пісень. Визначний поет, на думку істориків літератури – один з найвидатніших в літературі балканських народів.

 

Більше про новини Вищої школи тут…

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *