Українським дітям продають надто небезпечну "розвивальну" гру - 9hsewy27В Україні почастішали випадки, коли маленькі діти проковтували кульки неокубу – “розвивальну” гру.

Магнітну головоломку в Україні почали продавати п’ять років тому. За цей час українці купили понад 50 тисяч упаковок неокуба. У рекламних брошурах компанії продавці іграшки розхвалюють її. Але українські медики іншої думки. Фахівцям “Охматдиту” доводиться по кілька разів на рік оперувати дітей, які стали жертвами “розвивальної” гри.

Всього прооперували 11 дітей. “Ця іграшка надзвичайно небезпечна для маленьких, – каже завідувач відділенням хірургії “Охматдиту”, заслужений лікар України Михайло Сільченко. – Магніти в неокубі неабияк сильні. Якщо їх скласти в ланцюжок, він може витримати молоток. Що відбувається, коли дитина ковтає кілька таких кульок? Магніти притягуються один до одного і протягом кількох днів у стінці кишківника виникають пролежні і розвивається перитоніт. Єдиним засобом у такій ситуації є операція”.

Медик зазначає, що якщо б батьки одразу зверталися по медичну допомогу, наслідки були б не такими серйозними. “Найкраще надавати медичну допомогу протягом 30 – 40 хвилин, після того як дитина проковтнула кульки, – каже він. – Тоді чужорідне тіло можна дістати без хірургічного втручання – з допомогою ендоскопічних інструментів. Але, як правило, батьки помічають біду занадто пізно – за два – три дні, коли в дитини починає сильно боліти живіт. Я раджу батькам у жодному разі не купувати цю іграшку. А нашій владі слід заборонити ввезення неокуба до України”.

За матеріалами ТСН

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *