Ще один супутник Сатурна може приховувати воду - 1364489180 sputnik 4Отримані за допомогою космічної обсерваторії Кассіні знімки супутника Сатурна Діони навели вчених на думку про прихований океан. Астрономи зазначають, що попередній аналіз фото дає підстави вважати Діону “водним світом”.

 Астрономи вже не вперше підозрюють планети і супутники Сонячної системи в “приховуванні” рідкої води у підповерхневих океанах. Раніше вважалося, що такими феноменами можуть похвалитися Енцелад, ще один супутник Сатурна Титан і супутник Юпітера Європа.

На зроблених Кассіні знімках видно розломи кори, з яких вилітали уламки водяного льоду і вуглецевмісні частинки. Вчені вважають, що ці крижані гейзери є ознаками рідкого підповерхневого океану.

      Імовірно, на глибині 500 метрів існує крижана кора, яка, деформувалася під впливом теплого океану, що залягає ще глибше.
Вчені заявляють, що спостереження підтверджують всі непрямі ознаки наявності рідкої води під крижаним шатами Діони.
      Нагадаємо, у грудні минулого року зонд NASA Кассіні виявив на поверхні найбільшого супутника Сатурна Титана вуглеводневу річку довжиною в 400 кілометрів, що впадає в метанове море Кракена.
За матеріалами КорреспонденТ.net 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *